Weź udział w miejskich mikołajkach! Skierniewice przygotowują się do Bożego Narodzenia

Materiał partnera

1

- REKRAMA -

Drugi Skierniewicki Marsz Mikołajów i wspólne zapalenie miejskiej choinki – już 6 grudnia mieszkańcy rozpoczną wspólne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Od kilku lat ratusz stara się, aby wyjątkowy świąteczny klimat na początku grudnia zagościł w miejskiej przestrzeni. Sprzyjają temu nie tylko ulice i skwery, ustrojone w świąteczną iluminację, ale także inne wyjątkowe inicjatywy, których w Skierniewicach nie brakuje. W tym roku czas wspólnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy zainicjują 6 grudnia podczas drugiej edycji Skierniewickiego Marszu Mikołajów. 

Ta radosna akcja, zapoczątkowana przez Młodzieżową Radę Miasta, będzie kontynuowana w tym roku przy wsparciu harcerzy z lokalnego Hufca ZHP. Marsz przejdzie z placu dworcowego na skierniewicki rynek, gdzie na skierniewiczan czekać będą dodatkowe atrakcje. W tym roku zadbaliśmy o to, by każdy uczestnik mikołajkowego pochodu miał ze sobą najważniejszy atrybut – czerwoną czapkę – zachęca Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Drugi Skierniewicki Marsz Mikołajów wyruszy z placu przed dworcem kolejowym o godzinie 16:30, a do rynku dotrze około godziny 17:00. Właśnie o tej porze planowane jest oficjalne rozświetlenie miejskiej choinki. Nie zabraknie także słodkiego poczęstunku oraz wspólnego kolędowania. 

Mikołajki w Skierniewicach będą przedsmakiem do świątecznych atrakcji, które planowane są na kolejne dni. 15 grudnia główny rynek miasta zamieni się bowiem w Miasteczko Świętego Mikołaja. Nie zabraknie tradycyjnego spotkania z Mikołajem, wspólnych fotografii, warsztatów i masy wyjątkowych upominków. Znakomitej zabawie będzie towarzyszył weekendowy świąteczny kiermasz. 

Nie samymi świątecznymi ozdobami żyje człowiek. W Skierniewicach ważna jest bowiem nie tylko estetyczna strona przedświątecznych przygotowań, prawda?

Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk: Oczywiście. Kilka lat temu zadbaliśmy o odświeżenie świątecznej iluminacji miasta, pojawiły się też nowe elementy i dekoracje, ogromna miejska choinka. Pamiętamy jednak, że tworzenie odpowiedniego klimatu w przestrzeni publicznej polega na czymś więcej. Cieszę się, że przekonaliśmy naszych mieszkańców co do wartości wspólnie spędzanego czasu. W tym roku również zaplanowaliśmy szereg grudniowych atrakcji. Wspólnie rozświetlimy miejską choinkę, przejdziemy w marszu mikołajów, podzielimy się opłatkiem na miejskiej wigilii czy wreszcie zajrzymy do domku Świętego Mikołaja…

Chodzą słuchy, że budynek ratusza będzie miał przed świętami mocną konkurencję, jeśli chodzi o liczbę odwiedzających go mieszkańców. 

Krzysztof Jażdżyk: Jestem o tym przekonany! W tym roku rozwijamy ideę przedświątecznej rodzinnej imprezy w centrum miasta. 15 grudnia na głównym rynku pojawi się domek Świętego Mikołaja. Wiemy już, że nie będzie stał pusty. Podobnie jak w latach poprzednich zaprosiliśmy do Skierniewic wyjątkowego gościa, który rozda najmłodszym mieszkańcom masę podarków. Jak zwykle nie zabraknie też wspólnych warsztatów czy możliwości zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Będzie scena, występy naszych mieszkańców wspólne kolędowanie i masa dobrych życzeń dla skierniewiczan. Zaplanowaliśmy oczywiście także wigilijne spotkanie w bardziej uroczystym stylu. Miejska wigilia, podobnie jak w ostatnich latach, odbędzie się na hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji. To bardzo ważny czas, w którym w naszej licznej miejskiej rodzinie możemy złożyć sobie życzenia. Dla wielu skierniewiczan to wyjątkowa okazja, by spędzić czas wspólnie, zjeść ciepły posiłek i poczuć magię tych wyjątkowych świąt. 

Skoro mowa o życzeniach świątecznych, warto wspomnieć, że w tym roku będą one w Skierniewicach przekazywane na wyjątkowym nośniku.

Krzysztof Jażdżyk: Tak, warto podkreślić, że w tym roku bardziej ambitnie podeszliśmy do przygotowania świątecznej kartki. Życzenia to ważna tradycja. Wysyłamy je m.in. do zaprzyjaźnionych samorządów, firm, instytucji czy organizacji. W tym roku gotową komercyjną kartkę zamieniliśmy na tworzoną przez niepełnosprawnych artystów zrzeszonych w Galerii 105, która działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Te małe dzieła sztuki zostaną rozesłane w najdalsze strony kraju i świata. Co ważne, do kartki z życzeniami dołączamy specjalną broszurę, na której zawarte zostały inne prace naszych artystów oraz wyjątkowy opis całej inicjatywy. Kartki lada moment trafią także do mieszkańców naszego miasta. W naszych jednostkach będzie można odebrać pustą kartę, wypełnić i wysłać do swoich bliskich. Warto pamiętać o tym, że dla osób niepełnosprawnych sztuka jest nośnikiem ekspresji, jedynym w swoim rodzaju sposobem komunikacji ze światem. To ogromnie ważna idea. 

6 grudnia 2019
16:30 – Drugi Skierniewicki Marsz Mikołajów / plac dworcowy
17:00 – rozświetlenie miejskiej choinki / rynek miejski
14-15 grudnia 2019
Jarmark Bożonarodzeniowy / rynek miejski 
15 grudnia 2019
Miasteczko Świętego Mikołaja / rynek miejski
19 grudnia 2019
Wigilia Miejska / Hala OSiR ul. Pomologiczna  

- Reklama -

Poprzedni artykułXIV Sesja Rady Miasta Skierniewice [TRANSMISJA]
Następny artykułWypadek w centrum miasta. Jedna osoba ranna [ZDJĘCIA]
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika25

Cześć panowie, z tej strony Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25