Widokowisko 2015, czyli premiera spektaklu plenerowego i książki pt. „Legendy Osiedlowe”.

0
204

W imieniu dzieciaków i młodzieży ze skateparku oraz zespołu Fundacji Teatr Realistyczny zapraszamy na finał tegorocznego Widokowiska – premierę spektaklu plenerowego i książki pt. „Legendy Osiedlowe” w piątek 28 sierpnia o godzinie 21.00 na skateparku na os. Widok.


“W trakcie pięciu miesięcy wysłuchaliśmy dziesiątek opowieści o osiedlu 
Widok, spędziliśmy wiele godzin na robieniu zdjęć, ilustracji, scen teatralnych, pisaniu tekstów i prawie dwa tygodnie na intensywnych próbach. W spektaklu aktorami są młodzi mieszkańcy osiedla – od sześcioletnich dzieciaków po młodzież gimnazjalną. Razem przełożyliśmy wspomnienia mieszkańców związane z tym ogromnym blokowiskiem na muzyczne widowisko.  Będziemy topić się w błocie, tropić legendarnego orła, na którego kształt miało być budowane osiedle, zastanawiać się, co się stało z ławkami spod każdej klatki oraz jak na naszym skateparku rodziła się kultura hip-hopowa . Każdy widz dostanie w prezencie książkę – zbiór spisanych przez nas osiedlowych legend z ilustracjami dzieci i fotografiami młodzieży.

A może Wy też macie swoją historię?

„Nasza przeszłość i przyszłość to miejskie legendy
tworzymy nasz świat nowy styl i patenty
droga jest tędy jeśli wierzysz w siebie
inaczej Cię nie będzie jak Norwida jeden!”

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Spółdzielni Mieszkaniowo Lokatorskiej „Bielany BIS”.” 

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o