Strona głównaWiadomościWięcej zieleni na skierniewickim Rynku

Więcej zieleni na skierniewickim Rynku [ZDJĘCIA]

- REKRAMA -

Zobacz galerię [23]
Zobacz galerię [23]
Zieleń miejska kontra miejsca postojowe – przed takim dylematem stoją samorządy miejskie w całej Polsce. Problem ten jest również widoczny w Skierniewicach. 

Co prawda powstał tak zwany „zielony parking” na skwerze Bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św Stanisława BiM, lecz w realiach nie zdał on egzaminy i został – w ramach prac gwarancyjnych – zmieniony na betonowe płyty ażurowe (więcej na ten temat). 

Ostatnio w Ratuszu pojawiła się koncepcja „uzielenienia” skierniewickiego Rynku. 

– Wysłaliśmy naszą propozycję do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – mówi prezydent Krzysztof Jażdżyk – Spotkała się ona z aprobatą, dlatego też jeszcze w tym roku zaprezentujemy projekt nowej odsłony naszego centralnego punktu miasta.

Skwer Popiełuszki przy Rawskiej oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]

Wiele osób wspomina dawny wygląd Rynku – fontanna, ławeczki, trawniki, żywopłoty i drzewa. Czy jest szansa, by tak w przyszłości wyglądało to miejsce? 

– Nie będzie to Rynek z lat 90. XX wieku – zastrzega prezydent miasta – Archiwalne zdjęcia pokazują jasno, że od samego początku plac przed Ratuszem był wybrukowany. Obecnego podłoża nie zmienimy, natomiast pojawi się znacznie więcej elementów zielonych.

Miejmy nadzieję, że do końca 2020 r. sami się przekonamy, jak ewentualnie zmieni się wizerunek „serca” Skierniewic. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE