Wielki sukces Radka Psyka z Piątki – dwa złote medale na Mistrzostwach Europy w Serbii

0
500

Wspaniałe wieści dotarły do nas z Serbii, gdzie w mieście Novi Sad, w dniach 27-30 grudnia odbywały się Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Szachista z Klubu Szachowego Piątka Skierniewice, działającego przy Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Skierniewicach, Radosław Psyk pięknie zakończył tam rok 2016 – zdobył aż dwa złote medale: został Mistrzem Europy w Szachach Błyskawicznych do lat 14 oraz Mistrzem Europy w rozwiązywaniu zadań szachowych (solvingu) do lat 14.

W szachach błyskawicznych Radek zdobył 7.5 punkta, pokonując 64 szachistów z całej Europy; zadania zrobił najlepiej z 42 uczestników. Serdeczne gratulacje dla zawodnika i trenera Bogusława Bodera, który jest bardzo dumny ze swojego podopiecznego. Dodatkowo w turnieju szachów szybkich Radek zajął wysokie VII miejsce do lat 14, zdobywając 5.5 punkta. W Serbii pięknie pokazał siłę swojej gry, zdobytą wiedzę i doświadczenie przy szachownicy.

Polska drużyna do lat 14, w skład której weszli: Radosław Psyk, Jonasz Baum z Warszawy, Jakub Mechliński, Monika Marcińczyk z Łomży, Zuzanna Łukasik i Maria Sokół, zajęła X miejsce. Biorąc pod uwagę, że są w większości trzy lata młodsi – nie jest źle!

Trójka młodszych zawodników z Piątki: Zuzia Łukasik, Marysia Sokół i Kuba Mechliński, miała bardzo trudne zadanie, ponieważ musieli walczyć z trzy lata starszymi od siebie przeciwnikami w solvingu i szachach błyskawicznych – startowali razem z Radkiem w grupie do lat 14, a także o rok starszymi w szachach szybkich. Zuzia Łukasik zajęła wysokie IX miejsce w turnieju szachów szybkich, zdobywając 5.0 punktów. Marysia zdobyła 4.0 punkty, Kuba – 4.5 punkta. W solvingu mamy następujące miejsca: Marysia -XI, Zuzia -XII w grupie dziewcząt, Kuba – XIII w grupie chłopców. W blitzu Kubie udało się zdobyć 5.0 punktów, Zuzi 4.5, a Marysi 3.5. We wszystkich konkurencjach dawali z siebie wszystko i zachowywali zimną krew, jak na szachistów przystało.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o