Wilki w Puszczy Bolimowskiej

5
15014
fot. Bolimowski Park Krajobrazowy

Jeśli ktoś jeszcze nie wierzył, to jest dowód. W puszczy bolimowskiej są wilki. Pracownicy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego zamontowali na terenie tego kompleksu leśnego kilkanaście foto-pułapek. Jedna z nich zarejestrowała i uwieczniła w kadrze wilka.

Doniesienia o obecności wilków w Bolimowskim Parku Krajobrazowym pojawiają się od kilku lat. Teraz przyszło potwierdzenie. Nocne zdjęcie z jednej z foto-pułapek zamontowanych na terenie BPK zrobiono pod koniec listopada.

– Nagrał się jeden, trudno powiedzieć czy szedł samotnie, czy obok były kolejne – mówi Kinga Nowak z Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

– Informacje o tym, że wilki tu są krążą już od paru lat. Co do ilości, to były bardzo różne doniesienia. Początkowo mówiło się o trzech dorosłych osobnikach, potem jeszcze o trzech młodych, które się tu urodziły. Później jedno prawdopodobnie potrącone zostało przez samochód. Do tej pory były to informacje od służb leśnych, czy myśliwych. Teraz doszły dane z naszych foto-pułapek.

Obecność wilków w puszczy bolimowskiej wzbudza zainteresowanie ale i zaniepokojenie, czy na pewno można spacerować po lesie bez obaw. Kinga Nowak uspokaja.

– Wilki w parku mają bardzo obfitą bazę pokarmową – sarny, daniele. Mimo przeróżnych ludzkich obaw, one też się nas boją i nie będą niepotrzebnie ryzykować i stawać nam na drodze.

Pracownica parku apeluje również, by wychodząc do lasu z psem trzymać czworonoga na smyczy.

Zdjęcie wilka zrobione zostało w północnej części bolimowskiej puszczy. Szczegółowych informacji co do miejsca występowania wilka i innych gatunków chronionych pracownicy parku nie udzielają.

- Reklama -

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
5 Autorzy komentarzy
qwaMelasMichałMkBabcia Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Babcia
Gość
Babcia

Czy kamery potwierdziły również domniemania na temat obecności Czerwonego Kapturka?

Mk
Gość
Mk

Wilki? Myślałam że my mądry naród wytluklismy już wszystkie drapieżniki. Może tolis? Tych chyba kilka zostalo

Michał
Gość
Michał

Wilki to moje ulubione zwierzęta, szkoda że mało ludzi dostrzega w nich dobro

Melas
Gość
Melas

Słuchaj . .skoro tak bardzo wierzysz w ich dobro przyjedz do puszczy noteckiej pooglądać je na żywo bo jak sądzę widziałeś je w zoo albo w tv.tam zobaczysz je na żywo już pierwszego dnia. Proponuje wziąć psa na smycz i przejść się na spacer. Zapraszam

qwa
Gość
qwa

I tak kilka wilków zerzre populacje danieli i sarny puniej zerzrą psy na wsi i sie wyniosą a pani Nowak zanim coś palnie powinna pomyśleć bo wilki są były i będą dla luddzi niebezpieczne zrozumieć można to jak stanie się z nimi oko w oko.