Strona główna Wiadomości Wiwat maj, piękny maj…

Wiwat maj, piękny maj…

Materiał partnera

0

- REKRAMA -

Biało-czerwony początek maja to już tradycja. Zapraszamy na piknik z okazji Święta Flagi w muzeum i uroczystości rocznicy uchwalenia konstytucji na Placu Jana Pawła II.

 

Przed nami dwa główne wydarzenia, nadchodzącego wielkimi krokami długiego majowego weekendu. O oprawę Święta Flagi zadbali jak co roku harcerze ze skierniewickiego hufca. W tym roku wprowadzone zostały pewne zmiany. Tradycyjnie rozwijana tego dnia flaga polski, powędruje z placu przed kościołem garnizonowym do muzeum.

– W tym roku harcerze pobiją kolejny rekord, bo flaga liczyć będzie 300 metrów. Do niesienia tak ogromnej flagi potrzeba wielu mieszkańców naszego miasta, dlatego gorąco zapraszamy do udziału w wspólnym świętowaniu biało-czerwonych barw. – zachęca prezydent Krzysztof Jażdzyk.

Poza tym na uczestników niesienia flagi czekają w muzeum warsztaty w tworzeniu patriotycznych koszulek, pierniczków oraz kotylionów. Organizatorzy zadbali również o inne atrakcje oraz poczęstunek dla uczestników pikniku.

Dzień później spotkamy się podczas kolejne rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Święto majowej konstytucji w Skierniewicach rozpocznie o godzinie 11.00 mszą święta w Kościele Garnizonowym. Po jej zakończeniu oficjalne delegacje złożą kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości. Podobnie jak dzień wcześniej na zakończenie spotkania zapraszamy do Muzeum Historycznego Skierniewic w którym otwarta będzie wystawa poświęcona Konstytucji. Będzie można też wziąć udział w wykładzie poświęconym pierwszej polskiej konstytucji. Wygłosi go dr Michał Kulecki z Archiwum Akt Dawnych w Warszawie.

Prosimy też wszystkich mieszkańców Skierniewic o dodatkowe uczczenie tych wydarzeń, poprzez wywieszenie flagi narodowej w pobliżu swoich posesji.

infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version