Strona główna Wiadomości Wizyta w ratuszu młodzieży z Niemiec

Wizyta w ratuszu młodzieży z Niemiec

Młodzież, która w ramach międzynarodowej wymiany gościła przez ostatni czas w Skierniewicach, odwiedziła także lokalny ratusz. Spotkanie z wiceprezydentem Jarosławem Chęcielewskim było jednym z ostatnich punktów programu polsko-niemieckiej wymiany realizowanej przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Skierniewicach. Łącznie w projekcie uczestniczyło 10 osób.

Projekt realizowany przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP miał dać szansę młodym ludziom na rozwój międzynarodowych relacji. W sytuacji, gdy codzienność nie pozwala realizować turystycznych aspiracji, te i podobne inicjatywy dają szansę na poszerzenie horyzontów. Łącznie w ostatnim projekcie udział wzięło 10 osób. 5-ciu uczniów z klas OHP działających przy skierniewickim Gimnazjum nr 3 oraz 5 osób z niemieckiego ośrodka szkolno-wychowawczego.

– Program wymiany był napięty do granic możliwości – relacjonuje Marta Janus z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Skierniewicach – Zwiedziliśmy całe Skierniewice, Nieborów, Arkadię. Byliśmy na całodniowej wycieczce w Warszawie, gdzie odwiedziliśmy chociażby Centrum Nauki Kopernik. Dodatkowo cztery razy mieliśmy warsztaty rękodzieła, podczas nich młodzież mogła poznać proces tworzenia regionalnych pamiątek – dodaje opiekunka polskiej grupy.

Wizyta w skierniewickim Urzędzie Miasta była okazją do podsumowania czasu spędzonego w Polsce. Na pamiątkę wszyscy goście otrzymali zestawy promocyjnych gadżetów miasta.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE