Wjechał w inny pojazd – był nietrzeźwy i bez uprawnień

0
289
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Nawet kilka lat pozbawienia wolności grozi nietrzeźwemu kierującemu, który spowodował zdarzenie drogowe mając ponad 2 promile alkoholu we krwi, nie posiadał uprawnień do kierowania ani zgody właściciela na poruszanie się tym pojazdem.

10 maja 2015 roku około godz. 8:35 na skrzyżowaniu ulic Łowickiej i Armii Krajowej w Skierniewicach doszło do zdarzenia drogowego dwóch samochodów osobowych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący samochodem seat Leon nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w tył toyoty corolli, której kierujący oczekiwał na zmianę sygnalizacji świetlnej. W wyniku tego zdarzenia kierujący toyotą został przewieziony do szpitala, który opuścił kilka godzin później.

Jak się okazało, kierujący seatem nie tylko nie zachował należytej ostrożności, ale też kierował tym samochodem znajdując się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu  w organizmie. Dodatkowo w trakcie prowadzenia czynności policjanci ujawnili, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania i nie poruszał się swoim samochodem – właścicielka pojazdu nie wyraziła zgody na użyczenie mu pojazdu. 11 maja 2015 roku, po wytrzeźwieniu 45-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zaboru i krótkotrwałego użycia pojazdu. W najbliższym czasie śledczy wyjaśnią również sprawę samego zdarzenia drogowego.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, a za przestępstwo  zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o