Wod-kan zmniejsza ciśnienie wody. Trwają prace przy wpięciu w sieć nowej studni…

Materiał partnera

7
1491

Do jutro (30.06) do godz. 20:00 mogą potrwać problemy z dostępem do wody, dostarczanej przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Wod-Kan. Takie informacje płyną z miejskiej spółki. Sytuacja wiąże się z ostatnim etapem prowadzonej inwestycji.

 

Obecne utrudnienia związane są z pracami, które polegają na przyłączeniu nowej studni głębinowej do istniejącej sieci. Aby móc przeprowadzić to zadanie, niezbędne było czasowe wyłączenie dwóch funkcjonujących ujęć. Działanie, połączone z nadal wysokim poborem wody przez mieszkańców, mocno nadszarpnęło zasoby wody w rezerwowych zbiornikach. W praktyce spółka musiała ograniczyć ciśnienie w sieci, co przekłada się na dostępność wody, szczególnie w wyżej położonych lokalizacjach.

– Żeby móc się „wspawać” w sieć trzeba było wyłączyć pompy w parku. Poziom wody w zbiornikach rezerwowych znacząco się obniżył, stąd konieczność ograniczenia ciśnienia w sieci. Problematyczna sytuacja może utrzymać się do godziny 20:00 w niedzielę – tłumaczy Prezes Jacek Pełka

Dostęp do wody będzie także ograniczony w gminie Skierniewice. Wod-kan cały czas monitoruje sytuację. W terenie pracują także ekipy, które rozwożą wodę pitną w specjalnie przygotowanych pojemnikach. Do dyspozycji mieszkańców są alarmowe numery telefonu: 725333901, 725333902 oraz numer 994.

Jak informuje Wod-kan, uruchomienie nowej dziewiątej studni głębinowej jest już na ukończeniu. Dzięki ostatnim pracom wykonawca inwestycji może przejść do finalnego etapu działań. Przypomnijmy, start nowego ujęcia powinien o blisko 50 procent zwiększyć wydajność skierniewickich wodociągów.

- Reklama -

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
7 Autorzy komentarzy
Marek PastusiakRomaZimerPiterIzabella Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aldona
Gość
Aldona

Dlaczego informacja zostala podana tak pozno. Jest to brak szacunku dla obywateli. Mam pranie w pralce, ktore moglam zrobic wczoraj gdybym wiedziała. Czy to musiao byc zrobione w weekend.

Michael
Gość
Michael

Dziadowskie miasto. A te problemy dopiero się zaczynają.

Izabella
Gość
Izabella

Fantastycznie,czy tego nie można było wykonać od poniedziałku do piątku kiedy większość ludzi jest w pracy

Piter
Gość
Piter

Biorom pieniądze dla siebie a i taki nic nie robiono.Jak by były konserwację przeprowadzane to może dotego by niedoszlo.

Zimer
Gość
Zimer

Panie pelka znasz sie pan na swej robocie ,jak wilk na gwiazdach…

Roma
Gość
Roma

To ten gościu jest jeszcze prezesem?Dramat.

Marek Pastusiak
Gość
Marek Pastusiak

I znów kolejny weekend bez wody.Władze Miasta i Spółki próbują wszystkich przekonać, że ta sytuacja spowodowana jest przez poprzedników, dlatego przytoczę trochę danych na dowód tego, że jest inaczej. Na koniec 2014 r. wszystkie studnie WODKANu miały wydajność ponad 600 m3/godz wody t.j. ponad 14.400 m3/dobę. Mieszkańcy Skierniewic i Gminy zasilani z sieci miejskiej pobierali maksymalnie dobowo w okresach letnich 12.000 m3 (a poza sezonem wegetacyjnym ok 8.500 m3). Wody było więc pod dostatkiem a nawet była jej rezerwa. W maju tego roku Spółka i Prezydent Miasta określają łączne wydobycie studni na 520 m3/godz (patrz Raport o stanie Gminy Miasto… Czytaj więcej »