Strona głównaKultura"WODA JAKO ŹRÓDŁO" – X Festiwal Nauki Data na PWSZ rozpoczęty

„WODA JAKO ŹRÓDŁO” – X Festiwal Nauki Data na PWSZ rozpoczęty

- REKRAMA -

X Festiwal Nauki pod hasłem „WODA JAKO ŹRÓDŁO” oficjalnie rozpoczęty. Inauguracyjny wykład pt. „Dzikie rośliny jadalne, jako smaczne uzupełnienie domowego jadłospisu” wygłosiła Katarzyna Mikulska – wybitna etnobotanik, odtwórczyni historycznej i eksperymentatorki kulinarnej.

Festiwal Nauki to inicjatywa kierowana do szerokiej grupy odbiorców począwszy od uczniów szkół ponadgimnazjalnych, poprzez studentów, nauczycieli, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, na przedstawicielach biznesu, instytucji samorządowych i społecznych oraz mieszkańcach Skierniewic. Ma na celu popularyzowanie idei zrównoważonego rozwoju oraz nauki wśród młodzieży miasta i regionu. Zadaniem Festiwalu jest również aktywizacja lokalnych społeczności regionu skierniewickiego z obszarów wiejskich i miejskich oraz promowanie Skierniewic i regionu w oparciu o walory przyrodnicze przedmiotowego terenu. Szczególnym celem tegorocznego Festiwalu jest promowanie regionu Skierniewic, którego mocną stroną jest potencjał do rozwoju wielu gałęzi biogospodarki. W tym roku szczególny nacisk kładziony jest na edukację dotyczącą znaczenia wody w przyrodzie i życiu człowieka, informację o jej oczyszczaniu, uzdatnianiu, oszczędzaniu.

W ramach tegorocznego Festiwalu Nauki zaplanowano wiele działań i aktywności, których zadaniem jest m.in. aktywizacja i integracja środowisk lokalnych – odbędą się wyjazdy studyjne, seminaria, szkolenia i warsztaty. Finałem Festiwalu Nauki jak co roku będzie Piknik Rodzinny organizowany na terenie PWSZ w Skierniewicach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE