Strona głównaWiadomościWOŚP kolejny raz wspiera skierniewicki szpital

WOŚP kolejny raz wspiera skierniewicki szpital

- REKRAMA -

Do szpitala w Skierniewicach w ostatnich dniach dotarły kolejne dary od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do Oddziału Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Geriatrii dotarło kolejnych 10 łóżek geriatrycznych z funkcją elektrycznej regulacji. Rynkowa wartość sprzętu to ok. 40 tys. złotych.

O łóżka starał się w WOŚP Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego jeszcze w ubiegłym roku. To już kolejne urządzenia dla pacjentów w wieku senioralnym z charakterystycznym serduszkiem Orkiestry. Jeszcze w 2015 roku skierniewicki szpital otrzymał 10 łóżek oraz kompletny sprzęt i aparaturę medyczną do wyposażenia pododdziału geriatrycznego.

– Cieszymy się z ofiarności Orkiestry. Dzięki temu szpital może zabezpieczać opiekę dla pacjentów w wieku senioralnym na najwyższym poziomie. – mówi dyrektor szpitala Eugeniusz Furman. – Warto zaznaczyć, że przy szpitalu działa również poradnia geriatryczna dla osób w wieku 60+, u których występują różnie schorzenia jednocześnie. Do poradni wymagane jest skierowanie z POZ.

W roku bieżącym szpital stara się o pozyskanie sprzętu od WOŚP na wyposażenie oddziału położniczo-ginekologicznego i neonatologicznego. Dzięki temu będzie możliwe funkcjonowanie tych oddziałów na drugim poziomie referencyjnym w położnictwie i neonatologii, a to oznacza, iż w skierniewickim szpitalu będą mogły być również przyjmowane porody tzw. patologiczne, które dotychczas były kierowane do szpitali w Łodzi.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE