Strona główna Wiadomości Wybierz się na spacer ze Świętym Mikołajem

Wybierz się na spacer ze Świętym Mikołajem

Materiał informacyjny Miasto Skierniewice

0

- REKRAMA -

Mikołajki w tym roku odbędą się w wyjątkowej postaci. 6 grudnia nad zalewem Zadębie skierniewiczanie wyruszą na Spacer ze św. Mikołajem. Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Razem dla Skierniewic. W inicjatywę zaangażował się także ratusz.

Skąd wziął się pomysł na tak szczególne obchodzenie Mikołajek?

Barbara Widulińska, doradca Prezydenta Miasta Skierniewice –w tym roku wydarzenie będzie miało charakter szczególny. Wprawdzie sytuacja związana z pandemią nie pozwala nam na organizację wydarzeń w tradycyjnej formie, ale mimo to chcemy podkreślić wspólne przywiązanie do wspaniałej tradycji dzielenia się odrobiną dobra – oczywiście przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Skierniewiczanie przy każdej możliwej okazji dają dowód wielkich serc i zakochania w pomaganiu. Wzorem Świętego Mikołaja chcemy podzielić się odrobiną ciepła i radości z tymi, którzy tego potrzebują w sposób szczególny. Dlatego niedzielny spacer będzie miał wymiar charytatywny. W jego czasie będziemy udostępniać symboliczne cegiełki z myślą o dwóch wspaniałych dziewczynkach – Dominice i Zuzi Augustyniak.

Będzie zatem okazja do połączenia przyjemnego z pożytecznym.

Oczywiście. Chodzi także o formę aktywnego wypoczynku – spędzenia choć kilku chwil na świeżym powietrzu. W tych niespokojnych czasach odrobina relaksu jest nam wszystkim bardzo potrzebna. A jeśli dodamy do tego szczytny cel, będziemy mieć gotowy pomysł na przyjemne  niedzielne wczesne popołudnie. Zachęcam wszystkich do udziału.

Jakie atrakcje czekać będą na uczestników?

W niedzielę nad zalewem będzie można spotkać Świętego Mikołaja, który nie tylko zachęci do wzięcia udziału w charytatywnej akcji, ale także dostarczy nam wspaniałej atmosfery świątecznej. Każdy z nas zapewne czuje się w jakiś sposób zmęczony sytuacją, jaka nadeszła w tym roku. Potrzebujemy choć odrobiny ciepła i radości, jaką daje przeżywanie Bożego Narodzenia. Co więcej, każdy z uczestników za symboliczną cegiełkę będzie mógł otrzymać miły upominek kojarzący się z tym wyjątkowym dniem.

Z jednej strony będzie to zatem nowa formuła Mikołajek, a z drugiej kontynuacja konkretnej idei. Pomaganie stało się integralnym elementem naszej miejskiej tożsamości. W ostatnich latach wielokrotnie spotykaliśmy się, aby wspierać tych, którzy wskutek różnych losowych sytuacji potrzebują pomocy. Tegoroczne Mikołajki są więc nawiązaniem do pięknej, budującej idei. Chcemy pokazać, że mimo trudnych czasów wciąż jesteśmy razem – na dobre i na złe!

SPACER ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!
Zalew Zadębie w Skierniewicach (ul. Konwaliowa)
6 Grudnia 2020 roku, godz. 13:00
AKCJA CHARYTATYWNA
Sprzedaż cegiełek na rzecz Dominiki i Zuzi Augustyniak!

Plakaty spacer z Mikołajem
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version