Wielką popularnością cieszy się animacja przygotowana z okazji urodzin miasta. Film miał swoją premierę podczas uroczystej gali uświetniającej okrągły jubileusz Skierniewic. Obecnie bije rekordy oglądalności na Facebooku.

Animacja to autorski pomysł pracowników Wydziału Kultury i Promocji oraz Biura Prasowego skierniewickiego ratusza. W kilkuminutowym materiale pokazano symboliczne momenty z dziejów miasta. Autorką animacji jest skierniewiczanka Kamila Stankiewicz, scenariusz napisał Dawid Szymczak, a udźwiękowieniem zajął się Przemysław Rybicki.

– Każdy fragment przedstawionej historii nawiązuje do jakiegoś konkretnego wydarzenia czy etapu z dziejów miasta, ale zarazem odsłania uniwersalny wymiar prezentowanej historii. Chcieliśmy pokazać, że w mieście takim jak Skierniewice – naszym mieście – ludzie przeżywają swoje najgłębsze doświadczenia i emocje – te dramatyczne i te szczęśliwe. To one budują naszą tożsamość, czynią nas tymi, kim jesteśmy, w chwilach radości i w momentach smutku – podkreśla Dawid Szymczak.

Najlepszym potwierdzeniem tego, że pomysł stworzenia animacji okazał się strzałem w dziesiątkę, jest internetowa aktywność odbiorców. W niecały tydzień film wyświetlono ponad 26 tysięcy razy.

– Mieszkańcy licznie zaangażowali się w promowanie animacji, co świadczy na pewno o ich silnym poczuciu więzi z miastem. Akcje jak ta działają integrująco, pokazują, że stanowimy jedną społeczność, nawet jeśli różnią nas poglądy, wiek czy status materialny – podsumowuje Przemysław Rybicki, rzecznik prasowy urzędu.

Wiele wskazuje na to, że nie jest to ostatni tego typu akcent obchodzonego właśnie jubileuszu. Kolejne produkcje pojawią się w połowie roku.

Skopiuj kod i obejrzyj animację lub wpisz adres www.bit.ly/animacja560

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o