Strona główna Kultura Wyjątkowa miejska choinka

Wyjątkowa miejska choinka

Materiał informacyjny Miasto Skierniewice

0

- REKRAMA -

W ratuszu stanie choinka, którą ozdobią bombki przygotowane przez mieszkańców miasta. To nowa inicjatywa, której finał nastąpi jeszcze przed świętami. Akcja przeznaczona jest stowarzyszeń, instytucji czy klubów zrzeszających mieszkańców naszego miasta.

Ozdabianie choinki nieodłącznie kojarzy się z atmosferą zbliżających się świąt. Wspólne ubieranie bożonarodzeniowego drzewka daje poczucie bliskości, ciepła i wspólnego tworzenia wyjątkowych chwil. W Skierniewicach od kilku lat utrwala się tradycja przeżywania tych szczególnych momentów w gronie nie tylko najbliższych, ale także jednej wielkiej miejskiej rodziny. Pandemia koronawirusa mocno pokrzyżowała plany organizacji dużych wydarzeń na głównym rynku. Narodziła się zatem potrzeba stworzenia innej, symbolicznej formy wspólnych przygotowań i przeżywania wyjątkowego czasu świąt.

– Co rok o tej porze spotykaliśmy się podczas dużych miejskich wydarzeń. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną w całym kraju organizacja imprez licznie gromadzących skierniewiczan nie jest możliwa. Postanowiliśmy więc przynajmniej symbolicznie podkreślić wspólne przygotowania do świąt i zachęcić lokalne instytucje, kluby czy organizacje do przystrojenia miejskiej choinki – tłumaczy Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Idea, choć prosta, od zaangażowanych organizacji będzie wymagała kreatywności. Kilkadziesiąt bombek trafi do skierniewickich stowarzyszeń, instytucji i klubów. Ich członkowie będą mieli do wykonania jedno zadanie: ozdobić otrzymany egzemplarz, a następnie zawiesić go na choince, która stanie w holu ratusza.

– Część bombek zostanie przekazana do organizacji i instytucji, a część będzie czekała na zgłoszenia innych chętnych grup. Mogą to być stowarzyszenia, kluby sportowe, nieformalne grupy mieszkańców czy różne instytucje. Mam nadzieję, że w kolejnych latach uda nam się tę akcję jeszcze bardziej rozwinąć – dodaje prezydent.

Podmioty zainteresowane udziałem prosimy o kontakt z Wydziałem Kultury i Promocji Miasta (tel. 46 834 51 91 lub mailowo: kultura@um.skierniewice.pl). Przygotowanie unikatowych bombek ma zakończyć się 14 grudnia. Trzeba zaznaczyć, że ilość ozdób jest limitowana, warto więc jak najszybciej mobilizować kreatywne siły. Unikatowe bombki zostaną także zaprezentowane na społecznościowych kanałach Miasta Skierniewice.

infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version