Wymień stare urządzenia na roślinę do sadzenia

0
475

Zbliża się ósma już edycja skierniewickiej akcji „Wymień stare urządzenia na roślinę do sadzenia”. W sobotę 26 maja na parkingu przy ulicy Rawskiej 58 (parking żłobka miejskiego Iskierka) w godz. 9.00-14.00.

W tym roku nastąpiła zmiana miejsca zbiórki elektroodpadów. Każdy mieszkaniec w zamian za przyniesiony zużyty sprzęt oraz baterie otrzyma punkty, a te wymieni na wybrane sadzonki roślin. Im więcej punktów zgromadzi, tym większy będzie miał wybór roślin.

Jagoda kamczacka, Tuja, Pięknotka, Azalia, Cis, Hortensja pnąca, Borówka amerykańska, Enkiant, Głogownik, Kiścień Rainbow, Pigwowiec, Wrzos, Żarnowiec to tylko niektóre z dostępnych podczas zbiórki gatunków roślin. Sadzonki roślin są swoistą eko-nagrodą za prawidłową postawę i wzorowe postępowanie ze zużytym sprzętem.

Najważniejszy podczas akcji jest aspekt edukacyjny, czyli uświadamianie mieszkańców, że tego typu odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego śmietnika i należy z nimi postępować w odpowiedni sposób. Można śmiało powiedzieć, że z roku na rok rośnie świadomość mieszkańców, którzy coraz liczniej korzystają z tej możliwości pozbycia się elektrośmieci.

W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 16 ton elektroodpadów, ponad pół tony baterii i rozdać ponad tysiąc roślin. To wszystko dzieje się dzięki prawidłowej postawie ekologicznej mieszkańców oraz coraz większej świadomości i trosce o środowisko. Dodatkową motywacją dla uczestników akcji jest przyjemność jaką daje pielęgnowanie roślin otrzymanych w zamian za elektroodpady.

Wielu rodziców przychodzi z dziećmi, dzięki czemu od najmłodszych lat poznają one zasady selektywnej zbiórki. To bardzo motywuje do organizowania tego typu akcji, jak widać bardzo potrzebnych mieszkańcom. Jeśli masz w domu, garażu, strychu zużyty sprzęt (lodówka, telewizor, kuchenka, komputer, elektronarzędzia itp.) lub zużyte baterie zrób coś pożytecznego dla środowiska: Nie chomikuj – przekaż je w dobre, nieprzypadkowe ręce!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o