Wypadek na A2 koło Skierniewic. Jedna osoba nie żyje, sześć rannych

2
469
Fot. KWP Łódź

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Nie żyje jedna osoba, a sześć zostało rannych. Zderzyły się tam autobus i samochód ciężarowy.

Na 404 kilometrze autostrady A2 w kierunku Poznania w pobliżu miejscowości Wólka Łasiecka (gmina Bolimów), doszło do poważnego wypadku drogowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autokarem, którym podróżowało około 20 osób, nie zdążył wyhamować przed zatrzymującym się na pasie technicznym samochodem ciężarowym i uderzył w tył jego naczepy.

Na skutek wypadku kierujący autokarem zginął na miejscu, a sześciu pasażerów autokaru odniosło obrażenia. Ruch na tym odcinku autostrady jest utrudniony i odbywa się jednym pasem.

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze zalecają objazd dla jadących od strony Warszawy: zjazd na węźle Wiskitki-DK 50 Sochaczew-DK 92 Łowicz-DK 70 węzeł Skierniewice-A2.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
2 Autorzy komentarzy
kierowcasss Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sss
Gość
sss

Wiele razy już widziałem jak jakiś pacan nagle zwalniał i zatrzymywał się na poboczu autostrady na siusiu, jakby to była jakaś zwykła szosa. Tak to jest jak się da ciemnym cebulakom autostrady.

kierowca
Gość
kierowca

na zdjęciach widać, że Polski Bus też jest całkowicie na pasie awaryjnym i centralnie całym przodem przywalił w tył ciężarówki. Wygląda jakby autobus zjechał na ten pas awaryjny za ciężarówką, jakby kierowca PB nie zauważył, że ci przed nim zjechali na pobocze a nie jadą dalej prawym pasem. Dziwne to jest dla mnie. Jakby autobus jechał prawym pasem to uderzyłby bardziej prawym bokiem a nie tak dokładnie w środek. Tak czy siak szkoda kierowcy, to cud, że więcej osób nie zginęło (może dzięki temu, że w autobusie są pasy i większość ludzi jednak je zapina).