fbpx

Strona główna Wiadomości Wznowiono przyjmowanie wniosków w ramach programu "Czyste powietrze"

Wznowiono przyjmowanie wniosków w ramach programu „Czyste powietrze”

Od ubiegłego tygodnia ponownie można składać wnioski w ramach rządowego programu „Czyste powietrze”. Z programu mogą skorzystać właściciele bądź współwłaściciele domów jednorodzinnych a także osoby, które mają pozwolenie na rozpoczęcie budowy.

 

W przeciwieństwie do niedawnego Programu Ograniczenia Niskich Emisji, chętni muszą składać wnioski bezpośrednio do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej właściwego dla danego województwa.

– W przypadku naszego województwa adresatem wniosku jest WFOŚiGW w Łodzi ul. Dubois 118 – mówi Zbigniew Sawicki, naczelnik Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych Urzędu Miasta. – Tam można kierować swoje wszelkie uwagi i pytania. To też adres, gdzie należy składać wnioski. Wnioski można również wysyłać do WFOŚiGW poprzez stronę internetową zainwestujwekologie.pl – dodaje.

Naczelnik Sawicki jednocześnie zwraca uwagę na różnice w stosunku do poprzedniej edycji: – W Urzędzie Miasta w Skierniewicach przygotowaliśmy ulotki informujące o programie, gdzie znajdują się przydatne nr telefonów oraz dane osób odpowiedzialnych w funduszu za „Czyste powietrze”. Zainteresowani złożeniem wniosku powinni dokładnie zapoznać się ze zmienionymi zasadami. Znacznie się różnią od tych z roku ubiegłego.

Osoby zainteresowane programem mogą otrzymać pomoc w formie dotacji lub pożyczki. Może być ona wykorzystana m.in. na wymianę systemów grzewczych, montaż odnawialnych źródeł energii, termomodernizacji, czy też wymiany okien i drzwi.

Na program, który będzie prowadzony do 2029 r. (sam nabór wniosków potrwa do 2027 r.), przeznaczono z budżetu państwa 103 mld zł.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE