„YouthMaSter – Akademia Młodych Osobowości”!

0
503

Kolejny edukacyjny wyjazd gimnazjalistów Gimnazjum nr 3 a obecnie Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach. Tym razem na bezpłatne zajęcia w terenie z języka angielskiego wybraliśmy się do Kotliny Kłodzkiej do miejscowości Marianówka do ośrodka Sorrento.

Wyjazd finansowany z funduszy unijnych w ramach projektu: „Nauka gwarancją lepszej przyszłości”. MIĘDZYKULTUROWOŚĆ, TWÓRCZE MYŚLENIE, BUDOWANIE WŁASNEJ MARKI- to główne bloki tematyczne zajęć, które prowadzili moderatorzy: Prim-Hindus i Ana z Portugalii.

W czasie 5-dniowego pobytu uczniowie porozumiewali się między sobą w języku angielskim. Razem z nami w zajęciach uczestniczyła grupa młodzieży z Katowic, z którą bardzo się zintegrowaliśmy.

Okazji nie zabrakło podczas realizowania przeróżnych tematycznych projektów. Uczniowie mieli za zadanie m.in. stworzyć markę własnego, wymyślonego produktu. Były więc latające samochody, kaski, które pomagają w uczeniu się nawet podczas snu i inne pomysłowe przedmioty. Poza tym prowadzący: Elisa z Finlandii, Dan i Mercedes z Wielkiej Brytanii, Raphael z Francji, Valentina z Włoch, Sebnem i Nacye z Turcji prezentowali swój kraj: stroje, kulturę, legendy i obyczaje.

Nasi uczniowie zrewanżowali się m.in. prezentacją o naszym kraju. Nasi gimnazjaliści zgodnie twierdzili, że dzięki takim zajęciom rozwinęli swoje kompetencje językowe i zwiększyli szanse na dobry start w dorosłe życie…

A przed nami już niebawem kolejne bezpłatne wyjazdy w ramach programów unijnych jakie udało mi się pozyskać dla naszych uczniów.

 

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o