Z Głuchowa do Grecji.

- REKRAMA -

Ponad trzydziestoosobowa grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół w Głuchowie bierze udział w stażu zawodowym w Grecji. 

- REKRAMA -

– W Grecji będziemy przebywać do 12 czerwca – mówi dyrektor ZS w Głuchowie  Katarzyna Jochym – W zajęciach tam prowadzony biorą udział uczniowie z kierunków: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik rolnik oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

- Reklama -

Tym razem staż przeznaczony został dla uczniów klad 2. Starsi uczniowie już brali udział w wyjeździe. Z kolei obecna klasa pierwsza może liczyć na zagraniczny staż jesienią tego roku. Jak zapowiada dyrektor Jochym szkoła ma podpisane stosowne porozumienia, dzięki którym w przyszłości połączenie praktyk z poznawaniem innej kultury będzie kontynuowana. 

– Sądzę, że jest to ważne dla naszych przyszłych uczniów, ponieważ daje to im możliwość poznawania tajników pracy w innych krajach. Przykładem są staże dla techników rolników, którzy w ubiegłym roku poznawali arkana uprawy oliwek oraz kiwi. Nasza szerokość geograficzna raczej nie sprzyja uprawie, przynajmniej tych drugi.

Tegoroczny wyjazd do Grecji to pokłosie podpisania stosownych akredytacji.

– Czas pandemii oraz sytuacja epidemiologiczna we Włoszech spowodowała, że nie mieliśmy zbyt dużego wyboru. Dlatego też grecki kierunek wyjazdu – mówi dyrektor szkoły, i dodaje – mam nadzieję, że luzowanie obostrzeń spowoduje, że będziemy mogli zaproponować więcej możliwości poznawania krajów UE.

Przypomnijmy, iż nie jest to jedyna grupa z naszego terenu, która wyjechała w ramach ERASMUS. W Grecji przebywają m.in. uczniowie z ZSZ nr 2 w Skierniewicach.

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Urszula

Fajny wyjazd, pozwiedzają, nauczą się greckiej kuchni. I to wszystko bez żadnych opłat.

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE