Za nami wyjątkowo bezpieczne święta na drogach powiatu skierniewickiego

0
208
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

W ciągu pięciu dni działań Bezpieczne Święta 2014 (24-28 grudnia) na terenie województwa łódzkiego doszło do ponad 30 wypadków drogowych, w których rannych zostało około 35 osób. W powiecie skierniewickim doszło do 6 zdarzeń drogowych. Policjanci ujawnili 2 kierujących na “podwójnym gazie”, z czego jeden z nich – rowerzysta – jak wynika ze wstępnych ustaleń, doprowadził do zdarzenia drogowego. W stanie nietrzeźwości znajdowali się też 2 piesi uczestnicy dwóch innych wypadków drogowych.

Wśród głównych przyczyn zaistniałych na terenie powiatu skierniewickiego wypadków wymienić należy nadmierną prędkość i utratę panowania nad pojazdem, nieustąpienie pierwszeństwa, a także przekraczanie jezdni przez pieszych w miejscach niedozwolonych, często znajdujących się w stanie nietrzeźwości.

Spośród 6 zdarzeń drogowych 2 dotyczyły potrącenia nietrzeźwych pieszych – do pierwszego doszło 24 grudnia 2014 roku ok godz. 14:00 w miejscowości Celigów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mający ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzna wtargnął na drogę i został potrącony przez mercedesa vito, którym kierował 34-latek z powiatu skierniewickiego. Drugie zdarzenia miało miejsce 25 grudnia na ul. Kopernika w Skierniewicach. Nietrzeźwy pieszy, mający ponad 2,1 promila alkoholu we krwi został potrącony po tym, jak wtargnął na przejście dla pieszych, przez forda focusa, kierowanego przez 48-letniego mieszkańca powiatu skierniewickiego. Dalsze postępowania wyjaśnią dokładne okoliczności i przebieg tych zdarzeń.

Kolejne 2 zdarzenia dotyczyły utraty panowania nad pojazdem na śliskiej nawierzchni drogi. 26 grudnia ok. godz. 12:05 44-letnia mieszkanka powiatu skierniewickiego na śliskiej nawierzchni w Mokrej Prawej straciła panowanie nad oplem astra i doszło do dachowania. Kobieta trafiła do szpitala. Do kolejnego doszło 27 grudnia około 13:30 na drodze ze Słomkowa do Pszczonowa. Kierujący oplem corsa 27-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego stracił panowanie nad pojazdem i doszło również do dachowania. Pasażerka została przewieziona do szpitala. Dalsze postępowania wyjaśnią dokładne przyczyny i przebieg wypadków.

Ostatnie dwa wypadki drogowe dotyczyły nieustąpienia pierwszeństwa oraz nieostrożności. 26 grudnia około godz. 13:00 na ul. Prusa nietrzeźwy rowerzysta (ponad 1 promil alkoholu we krwi) nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu fordowi focus kierowanemu przez 31-latka ze Skierniewic. Kierujący, aby uniknąć zderzenia z rowerzystą uderzył w inny pojazd zaparkowany w pobliżu. 28 grudnia 2014 roku 28-lteni mieszkaniec Warszawy jadący bmw, na autostradzie A-2 najechał na tył holowanego opla astry. W wyniku tego, kierująca holowanym samochodem trafiła do szpitala. Dalsze postępowania wyjaśnią dokładne przyczyny i przebieg tych zdarzeń.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o