- REKRAMA -

Strona głównaWiadomościZaczynamy! Skierniewiczanie walczą o tytuł Rowerowej Stolicy!

Zaczynamy! Skierniewiczanie walczą o tytuł Rowerowej Stolicy!

Materiał informacyjny Miasto Skierniewice

- REKRAMA -

1 czerwca wystartowała rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski! Za pomocą aplikacji Aktywne Miasta przez cały czerwiec możemy już nabijać punkty dla Skierniewic, ale i dla samych siebie. Rowerzyści z najlepszym wynikiem otrzymają atrakcyjne nagrody.

- REKRAMA -

Od 1 do 30 czerwca Skierniewice obok 51 innych miast prezydenckich powalczą o prestiżowy tytuł – najlepszych w Polsce. W tym czasie przy pomocy pobranej aplikacji – Aktywne Miasta, wszyscy kręcimy kilometry dla swojego miasta, nabijając punkty w ogólnopolskim rankingu. 

Co należy zrobić? Po pobraniu aplikacji, zakładamy konto, wybieramy grupę w której chcemy rywalizować (np. ogólna) i miasto dla którego chcemy kręcić kilometry – liczymy, że większość z Was zaznaczy Skierniewice. Następnie  przystępujemy do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i gotowe. 

- Reklama -

Możemy to zrobić zarówno indywidualnie podczas przejazdów rekreacyjnych, w drodze do pracy czy codziennych treningów, jak również przy okazji sportowych przejazdów organizowanych wspólnie przez miasto, OSiR i PTTK. W czerwcu w Skierniewicach odbędą się bowiem trzy imprezy kolarskie: 

6 czerwca – Rodzinny Przejazd – Rowerowa Stolica Polski – Zalew Zadębie godz. 10:30!
20 czerwca – Rodzinny Rajd Rowerowy (PTTK)
25 czerwca – Nocny Przejazd Rowerowy (OSiR)

Będzie też możliwość zmobilizowania znajomych, klubów sportowych czy szkół i zorganizowaniu rywalizacji wewnętrznej. Co ważne każdy przejazd trafi na wspólne konto Skierniewic. Jeśli się uda, w lipcu w Skierniewicach stanie puchar przechodni, a najlepsi sportowcy ze Skierniewic otrzymają nagrody indywidualne. 

Na zwycięzców czekają rowery ufundowane przez firmę roweryskc, za zajęcie drugiego miejsca; hulajnogi i gadżety od sklepu SEZONE, a trzeciego zabiegi tlenowe (ufundowane przez Gabinet Hiberbaryczny Terapii Tlenowej O2 Skierniewice) i gadżety miejskie. W akcję włączył się również Kinoteatr Polonez, który dla najlepszych ufundował wejściówki na seanse DKF. Co ciekawe po przejechaniu pokonaniu 200 km na rowerze, każdy uczestnik otrzyma zniżkę 50% na siłownie i saunę na obiektach Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz na basen na Pływalni Miejskiej Nawa. 

Ogólnopolskie rozstrzygnięcia będą przyznawane na podstawie klasyfikacji: ogólnej (uwzględniającej sumę wszystkich kilometrów) na podstawie liczby ludności. Skierniewice według danych GUS mają obecnie 46 250 mieszkańców, zatem będą klasyfikowane w przedziale od 1 do 50 tys. mieszkańców. Przelicznik jest zatem prosty, aby zdobyć punkt, trzeba przejechać 46 km, co sprawia, że mieszkańcy nie są na przegranej pozycji w starciach z większymi metropoliami.

Więcej informacji na stronie www.aktywne.miasta.pl 
Szerzej cały projekt opisaliśmy [TUTAJ]

W promocję wydarzenia zaangażował się również prezydent Krzysztof Jazdżyk, który otrzymał  symboliczny numer startowy „1”. – Niech to będzie miesiąc pełen aktywności, pozytywnych emocji oraz rowerowych przyjaźni. W naszym mieście nie brakuje miejsc do aktywnego spedzania czasu na rowerze. Poza ścieżkami rowerowymi, w większości asfaltowymi, ogromną popularnością cieszą się też: zmodernizowany, urokliwy Zalew Zadębie oraz piekna okolica Puszczy Bolimowskiej. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt. Życzę przede wszystkim udanej zabawy w duchu rywalizacji fair play! 

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hysek

Przepraszam o rowerowe co?!
Miasto którego jedno z największych osiedli nie ma połączenia z centrum miasta, walczy o tytuł rowerowej stolicy?!
Do osiedla Rawka nie prowadzi żadna droga rowerowa. Przy tak dużym natężeniu ruchu, jazda z centrum na osiedle to istna ruletka. O jeździe z dziećmi można zapomnieć.
Za to mamy mnóstwo ścieżek wokół Skierniewic, co na pewno cieszy, ale do zrobienia jest jeszcze sporo.

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE