Strona głównaWiadomościZagubiona 5-latka odnaleziona przez skierniewickich policjantów

Zagubiona 5-latka odnaleziona przez skierniewickich policjantów

- REKRAMA -

Skierniewiccy policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego wykazali się dużą czujnością i doświadczeniem, gdy zaopiekowali się zagubioną 5-latką. Dziecko zgubiło się, a nietrzeźwa opiekunka znajdowała się w zupełnie innym miejscu.

13 maja 2016 r. w godzinach popołudniowych podczas patrolu osiedla Widok policjanci na ul. Norwida zwrócili uwagę na płaczącą, małą dziewczynkę. Postanowili sprawdzić, czy nie dzieje się coś złego i w rozmowie ustalali, że dziecko nie może odnaleźć cioci, która się nią zajmowała. Nie potrafiła podać danych opiekunki, ani adresu zamieszkania.

Funkcjonariusze zaopiekowali się dzieckiem i wspólnie sprawdzali przyległy teren w poszukiwaniu opiekunki – m.in. okolice wesołego miasteczka i placu zabaw. Na placu zabaw przy ul. Wańkowicza/Konarskiego policjanci zauważyli siedzącą na ławce kobietę, na którą wskazała również dziewczynka.

Jak się okazało kobieta nie była zaniepokojona brakiem dziewczynki, prawdopodobnie nawet nie zauważyła jej zniknięcia. Zachowanie kobiety wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, ponieważ wyczuwalna była od niej woń alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości kobiety, okazało się, że miała go w organizmie ponad 1,5 promila.

O zaistniałej sytuacji policjanci powiadomili pracowników socjalnych i ostatecznie 5-letnia dziewczynka i jej 3-letni brat zostali przekazani pod opiekę członków rodziny. Okoliczności sprawy wyjaśni dalsze postępowanie.

ŹRÓDŁOKWP Łódź
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE