Zainwestuj w siebie, studiuj w PWSZ w Skierniewicach

0
403

Od 1 lipca Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach rozpoczęła rekrutację na kolejny rok akademicki. Wszystkie osoby zainteresowane studiami w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym, mogą wybrać jeden z dziesięciu kierunków studiów oferowanych przez PWSZ w Skierniewicach: bezpieczeństwo wewnętrzne, pedagogika, praca socjalna, informatyka, dietetyka, kosmetologia, ekonomia, finanse i rachunkowość, ogrodnictwo oraz zarządzanie obszarami wiejskimi – nowość.

– Nabór na studia w PWSZ w Skierniewicach trwa do 20 września 2013 roku. Oferujemy szeroki wybór kierunków, wśród których na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Studia licencjackie to już wyższe wykształcenie, to konkretny dyplom, który daje możliwość podjęcia pracy zawodowej. Po studiach licencjackich można kontynuować naukę na studiach II stopnia, a także uczestnicząc w kursach, szkoleniach, czy studiach podyplomowych, które dają konkretne umiejętności. Od października 2013 roku Uczelnia uruchamia następujące studia podyplomowe:

  • Akademia Menedżera: kompetencje menedżerskie w zarządzaniu procesami personalnymi
  • Studia podyplomowe pedagogiczne uprawniające do wykonywania zawodu nauczyciela
  • Podyplomowe studium Rachunkowości, Podatków i Finansów

Warto podkreślić że studia stacjonarne są absolutnie bezpłatne – mówi Ewa Filecka –Kowalczyk z Biura Promocji PWSZ.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach kształci obecnie 1100 studentów,    a teraz czeka na nowych żaków, którzy chcą zgłębić wiedzę i otrzymać solidne wykształcenie. Podczas studiów Uczelnia kładzie duży nacisk na praktyki zawodowe. PWSZ w Skierniewicach dba o to, aby dać swoim studentom możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej poprzez obowiązkowe praktyki zawodowe realizowane w instytucjach państwowych oraz czołowych przedsiębiorstwach subregionu skierniewickiego. Uczelnia realizuje projekty unijne w ramach których pozyskane środki umożliwiają rozszerzanie oferty i wzmocnienie potencjału dydaktycznego Uczelni. Obecnie realizowany jest projekt “Program rozwojowy PWSZ w Skierniewicach”, który ma na celu między innymi wzmocnienie praktycznego aspektu kształcenia, rozwój przedsiębiorczości oraz podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez szeroki dostęp do specjalistycznych szkoleń, spotkań z ludźmi sukcesu, płatnych praktyk, staży w renomowanych firmach, a także work – tourów   i symulacji biznesowych.

Praktyki przygotowują studentów i absolwentów do stale rosnących wymagań rynku pracy, dają możliwość zdobycia nie tylko wiedzy, a także praktycznych umiejętności tak bardzo pożądanych przez pracodawców.

Dużym atutem uczelni jest także kadra dydaktyczna. Dydaktycy uczący w PWSZ w Skierniewicach, oprócz kadry własnej, rekrutują się spośród nauczycieli akademickich elitarnych uczelni Łodzi i Warszawy – między innymi  z Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

Na studentów czeka także doskonale przygotowany i zrewitalizowany kompleks budynków przy ulicy Batorego 64 C. Studenci korzystają z laboratoriów i sal specjalnie przygotowanych na potrzeby wszystkich kierunków, w tym z pracowni komputerowej, multimedialnej, anatomiczno – fizjologicznej, pracowni kosmetycznych, pracowni do masażu, biochemicznej, gleboznawczej, a także dwóch dużych auli (na 260 i 160 osób) oraz biblioteki z czytelnią. Dołączając do społeczności akademickiej PWSZ każdy student może także korzystać z wielu atrakcji wypełniających życie akademickie. Na uczelni działają liczne koła naukowe, AZS, studenci prężnie działają także w Uczelnianej Radzie Samorządu Studentów oraz w Senacie uczelni. Corocznie organizują juwenalia, połowinki, wspierają Festiwal Nauki i Święto Szkoły. Ponadto studenci PWSZ w Skierniewicach mają także możliwość wyjazdów zagranicznych. Każdego roku Uczelnia organizuje wyjazdy studyjne m.in. do Holandii, Czech, Luksemburga, Austrii, nasi studenci uczestniczą również w kursach Uniwersytetu Bałtyckiego – dodaje Ewa Filecka – Kowalczyk.

W roku akademickim 2013/2014 zostanie oddany do użytku „Dom Studenta” pozwalający na zakwaterowanie ponad 50 osób, w którym oprócz edukacji rozwijać się będą wszelkie formy życia społeczno-kulturalnego młodzieży.

Władze Uczelni i studenci serdecznie zapraszają wszystkich, którzy chcą otrzymać solidną wiedzę, niezbędne na rynku pracy umiejętności i doświadczenie do studiowania w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach!

Bliższe informacje można uzyskać na stronie internetowej: www.pwsz.skierniewice.pl

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o