Strona główna Wiadomości Zalew się zmienia

Zalew się zmienia

W tym roku tereny rekreacyjne nad skierniewickim zalewem mają się zmienić nie do poznania. Oprócz nowej ścieżki pieszo-rowerowej i szeregu atrakcji takich jak nowe urządzenia do ćwiczeń, czy elektryczny wyciąg nart wodnych, nad zalewem powstanie PUMPTRACK – specjalny tor do jazdy na rowerze, nie tylko dla wyczynowców.

Rozpoczęła się już jedna z największych w tym roku inwestycji w Skierniewicach. Najważniejszą jej częścią jest budowa czterokilometrowej ścieżki pieszo-rowerowej wokół zalewu Zadębie. Nawierzchnia zostanie wykonana z dwukolorowego asfaltu, tak by wyraźnie oddzielić miejsce dla poszczególnych jej użytkowników. Wzdłuż drogi staną urządzenia do treningu z elementami siłowni plenerowych i workout, a także przestrzenie zabawy dla najmłodszych. Inwestycja obejmuje także dwa punkty widokowe ze stołami piknikowymi, stojakami na rowery, stołami do szachów czy miejscami na wspólne grillowanie. Największą atrakcją ma być elektryczny wyciąg do nart wodnych oraz ogromna zjeżdżalnia. Termin zakończenia robót wyznaczono na 27 sierpnia tego roku.

www.veloprojekt.com

Kolejną inwestycją, która uatrakcyjni otoczenie zalewu i wzbogaci rekreacyjną ofertę miasta jest Pumptrack – falisty tor z asfaltową nawierzchnią dla miłośników jazdy na rolkach czy na rowerze. Tor powstanie przy ulicy Gajowej. Składał się będzie z kilkunastu nieregularnych wzniesień i zakrętów z profilowanymi bandami. Integralną jego częścią będzie plac służący do odpoczynku, wyposażony w wieszak rowerowy, kosze i ławki. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy z toru mogą korzystać zarówno dzieci jak i dorośli, może służyć zarówno do jazdy rekreacyjnej jak i dla pasjonatów i profesjonalistów.

3 KOMENTARZE

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek

A woda w zalewie dalej będzie brudna?

Zenona Górniak

przydalo by się wiecej toalet nawet po drugiej stronie zalewu tej dzikiej

Andrzej

Gdzie można zobaczyć makietę jak ten obiekt ma wyglądać?

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE