Zapraszamy na puchar Karate Kyokushin do Skierniewic

0
1532W najbliższą sobotę 27 maja Skierniewice staną się lokalną stolicą Karate. Tego dnia rozegrane zostaną zawody o Puchar 560-lecia – Skierniewice CUP. To pierwsze tak duże zawody karate pełnokontaktowego w naszym mieście. Na macie w szranki stanie ponad 200 zawodników z regionu.

Obchody okrągłych urodzin naszego miasta są dla nas świetną i prestiżową okazją do zorganizowania takich dużych zawodów. Ostatnio Karate a zwłaszcza Kyokushin przeżywa swój renesans. W 2020 roku stanie się oficjalną dyscypliną olimpijską. Już czas pokazać skierniewiczanom tą sztukę walki w praktyce. – komentuje Przemysław Matuszewski, trener Skierniewickiej Academia Gorila.

Zawody rozegrane zostaną w 7 kategoriach wiekowych – dzieci 6-7 lat, kadet młodszy (8-9 lat), kadet (10-11 lat), młodzik (12-13), junior młodszy (14-15 lat), junior (16-17 lat) i senior – w tak zwanym pierwszym kroku. Organizatorzy przewidują, że do udziału w zawodach przystąpi ponad 200 zawodników ze Skierniewic, Kielc, Łodzi, Łowicza, Rawy mazowieckiej, Skarżyska Kamiennej, Końskich i innych miast.

Impreza rozpoczyna się o godz. 10 w sobotę 27 maja. Walki rozegrane zostaną w Hali OSIR przy ulicy Tetmajera 7. Wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here