Zarzut dzieciobójstwa i areszt dla ciężarnej z 5 promilami

0
260
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach postawiła zarzut dzieciobójstwa 34-letniej kobiecie ze Skierniewic, która w czwartek wieczorem została przywiedziona do szpitala w Skierniewicach, mając prawie 5 promili alkoholu w organizmie. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Jej konkubent ma zarzut zabójstwa i grozi mu dożywocie. Prokuratura postawiła zarzuty w sobotę, w niedzielę sąd w Skierniewicach pozytywnie rozpatrzył wniosek prokuratury o tymczasowy areszt dla obojga podejrzanych.

Sprawa jest drastyczna i funkcjonariusze nie chcą mówić o szczegółach. Po przesłuchaniu, które było możliwe dopiero po wytrzeźwieniu pary, kobieta i jej partner przyznali się do zranienia dziecka ostrym narzędziem podczas porodu.

W niedzielę Krzysztof Kopania rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, poinformował, że wstępnie oceniający materiały dowodowe stwierdzili, że choć poród odbywał się w 27 tygodniu ciąży, była szansa utrzymania dziecka przy życiu. Natomiast urazy płodu wskazują, że do uszkodzeń przyczyniła się osoba trzecia, stąd też zarzuty dla mężczyzny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o