fbpx

Strona główna Wiadomości Zarzuty za okradanie sklepów

Zarzuty za okradanie sklepów

Zobacz galerię [3]
Zobacz galerię [3]
Skierniewiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradali lokalne sklepy na początku lipca 2020 roku. Następnego dnia usłyszeli zarzuty, a 22 lipca 2020 roku zostali tymczasowo aresztowani. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Skierniewiccy policjanci od pierwszych dni lipca pracowali nad sprawami kradzieży w dwóch lokalnych marketach oraz w sklepie odzieżowym. 6 lipca 2020 roku w jednym z marketów sprawcy ukradli elektronarzędzia i torbę turystyczną o łącznej wartości ponad 700 złotych. Z kolei z drugiego dyskontu złodzieje ukradli firmowe plecaki i alkohol powodując straty sklepu na ponad 1200 złotych. Trzecią sprawą, którą analizowali policjanci była kradzież odzieży z jednego ze sklepów w centrum miasta. Wówczas sprawcy wynieśli ze sklepu nie płacąc za towar kurtki, bluzy, koszulki i inną odzież wartą ponad 620 złotych.

20 lipca 2020 pracujący nad sprawami funkcjonariusze, po przeanalizowaniu materiału dowodowego, w tym ustalonych cech wyglądu sprawców, postanowili połączyć te sprawy ze względu na ich podobieństwo.  Ustalili także, że wytypowani mężczyźni najprawdopodobniej zamieszkują jednym ze skierniewickich hoteli, przebywając w mieście z powodu wykonywanej pracy. Następnego dnia – 21 lipca 2020 roku rankiem zorganizowane zostały przeszukania  z udziałem  policyjnego psa tropiącego i zatrzymania podejrzewanych osób.  Podczas działań  w zajmowanym hotelu, policjanci odzyskali część skradzionego mienia – głównie odzież ze sklepu w centrum Skierniewic.

Jednocześnie z działaniami prowadzonymi przez Policję, czynności związane ze sprawdzaniem legalności pobytu mężczyzn na terenie Polski prowadzili funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy deportowali jednego ze sprawdzanych mężczyzn z powodu nielegalnego pobytu na terenie kraju.

21 lipca 2020 roku dwóch zatrzymanych mężczyzn w wieku 19 i 21 lat usłyszało zarzuty. Wyjaśnili okoliczności swoich działań, przyznając się do poszczególnych kradzieży.

W środę 22 lipca 2020 roku sąd postanowił o ich tymczasowym aresztowaniu. Za kradzież w myśl obowiązującego prawa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE