Zatrzymani w związku z nielegalną plantacją marihuany

0
2411
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Skierniewicach zatrzymany został 41-letni obywatel Wietnamu oraz polskie małżeństwo w wieku 47 i 52 lat. Najprawdopodobniej jutro prokurator podejmie decyzje, co do ewentualnych zarzutów.

Zatrzymania to efekt czynności podjętych przez funkcjonariuszy KWP w Lublinie i Rzeszowie, a także policjantów z KMP w Skierniewicach, którzy w jednej miejscowości powiatu skierniewickiego ujawnili w hali magazynowej nielegalną plantację konopi indyjskich. Hala w której uprawiano konopie podzielona była na pięć boksów. Znajdowało się tam około dwóch tysięcy krzaków w różnej fazie wzrostu, co pozwoliłoby na wyprodukowanie nawet 100 kg suszu marihuany. Pomieszczenie wyposażono w bardzo nowoczesne lampy i filtry węglowe, a także w potężny agregat prądotwórczy. Osprzęt hali wstępnie oszacować można nawet na pół miliona. Prokurator wraz z funkcjonariuszami policji przeprowadził oględziny. Zabezpieczona została także duża ilość gotowego już suszu.

Zatrzymane zostało polskie małżeństwo – właściciele nieruchomości oraz przebywający na terenie plantacji obywatel Wietnamu.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o