Zbyt bliskie relacje nauczyciela z uczennicami w skierniewickim Mechaniku?

0
3040
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Jeden z nauczycieli skierniewickiego Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, czyli tzw. Mechanika, został zawieszony w obowiązkach służbowych. Powodem jest podejrzenie o przekroczenie granic w relacjach z dwiema uczennicami.

15-latki wkrótce zostaną przesłuchane z udziałem psychologa sądowego. Wniosek o przesłuchanie uczennic skierowała do sądu Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. Ma ono wyjaśnić, jak wyglądały relacje pomiędzy uczennicami a jednym z nauczycieli. Dziewczyny zarzucają pracownikowi szkoły przekroczenie granic. Śledztwo wskaże, czy tak było, czy może kontakty dziewcząt z nauczycielem stały się po prostu zbyt koleżeńskie.

Sprawę zgłosiła na policję dyrektor szkoły Maria John.

– Musiałam tak zareagować – mówi dyrektorka. – Nie mogłam zlekceważyć sygnałów od uczennic, ale nie chcę też zrobić krzywdy nauczycielowi. Poczekajmy więc na wyjaśnienie sprawy.

Dziewczęta przyszły do dyrektora i pokazały toczącą się na Meesengerze korespondencje pomiędzy nimi a nauczycielem.

– Jej treść, dla mnie, jako dyrektora, jest mało poważna w kontaktach uczeń – nauczyciel. Tylko dlatego musiałam podjąć jakieś działania – mówi Maria John. – Ale ja nie potrafię ocenić tej sytuacji. Nie mam też możliwości sprawdzenia, bo wszystko działo się na Meesengerze. Właściwe do tego organy mogą wszystko sprawdzić i ocenić. Jeśli uznają, że to błahe przegadywania, czy tylko język typowy dla tego komunikatora, to może niepotrzebnie narobiłam szumu.

Sprawą zajmuje się także komisja etyki zawodowej.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o