Strona głównaWiadomościPowiat skierniewickiZewnętrzne środki dla dzieci w pieczy zastępczej

Zewnętrzne środki dla dzieci w pieczy zastępczej

- REKRAMA -

220 tys złotych trafiło do Starostwa Powiatowego w Skierniewicach w ramach projektu pn. Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie pandemii COVID-19” Co ważne, całość środków pochodzi z zewnętrznych dofinansowań.

 

– Ponad 185 tys. zł. to pieniądze unijne, zaś reszta pochodzi z budżetu państwa – mówi wicestarosta Tadeusz Grotkowski – Pomocą obejmiemy dzieci, które są objęte pieczą rodzin zastępczych, jak również i instytucjonalną. Dla nas jest to tym większa radość, ponieważ możemy wesprzeć młodych ludzi, których do tej pory los różnie traktował. To wyraz naszej troski o ich bezpieczeństwo i spokojny rozwój w tych niepewnych czasach.

W ramach projektu, który jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020 dokonane zostaną zakupy najpotrzebniejszych rzeczy, które w czasie obostrzeń związanych z pandemią są podstawą życia i kształcenia. 

– Nie wiemy, czy rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się w systemie stacjonarnym, czy też kontynuowane będzie zdalne nauczanie – mówi Wicestarosta Grotkowski i zaznacza – Dlatego też w pierwszej kolejności chcemy zapewnić dzieciom narzędzia do zdalnego nauczania, czyli laptopy, komputery stacjonarne, urządzenia wielofunkcyjne wraz z oprogramowaniem. Część ze sprzętu będzie dedykowana na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Z kolei dla placówki opiekuńczej w Strobowie, która podlega pod Starostwo Powiatowe, przewidziano zakup tablicy interaktywnej wraz z projektorem. Oczywiście, nie zabraknie też środków dezynfekcyjnych i ochrony osobistej.

Informacje na temat projektu oraz ewentualnego skorzystania z niego są dostępne w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

Starostwo Powiatowe w Skierniewicach ul. Konstytucji 3 Maja nr. 6 96-100 Skierniewice

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE