Strona głównaWiadomościGmina GłuchówZgłosił podłożenie bomb w kościołach. Grodzi mu do 8 lat pozbawienia wolności

Zgłosił podłożenie bomb w kościołach. Grodzi mu do 8 lat pozbawienia wolności

- REKRAMA -

We wtorek (17.03.) wieczorem na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że w 3 kościołach na terenie powiatu skierniewickiego są podłożone bomby. Natychmiast zostały skierowane tam patrole policji, gdzie po sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń okazało się, że alarm był fałszywy.

Zgłoszenie dotyczyło 2 kościołów w gminie Skierniewice i w Głuchowie. Policjanci sprawdzili wszystkie budynki należące do kościołów oraz przyległe tereny, jednak nie potwierdzili podejrzanych pakunków czy materiałów pirotechnicznych. Kilka godzin później udało się ustalić podejrzanego o fałszywy alarm. W środę został zatrzymany do wyjaśnienia 34-letni mieszkaniec gminy Głuchów, który przyznał się do wykonania telefonu z informacją o bombach. Za swój nieprzemyślany dowcip, który postawił w gotowości służby odpowie wkrótce przed sądem.

Za przestępstwo polegające na fałszywym zawiadomieniu o zagrożeniu życia i zdrowia wielu osób grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Przypominamy, że każda tego rodzaju informacja jest natychmiast dokładnie sprawdzana przez służby. Anonimowy telefon o podłożeniu ładunków wybuchowych uruchamia całą lawinę działań Policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku. Należy pamiętać o tym, że sprawcy tego typu zdarzeń nie mogą czuć się bezkarnie, bo autorzy „głupich żartów” są bardzo szybko ustalani. Oprócz odpowiedzialności karnej sprawca fałszywego alarmu może zostać pociągnięty do zwrotu kosztów akcji wszystkich służb ratunkowych.

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pablito

Wiesiek miał fantazję!

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE