Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu 2014 [ZDJĘCIA]

0
422
fot. UKS NAWA Skierniewice

Za nami czterodniowe zmagania najlepszych pływaków z kraju, walczących o medale Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. Zawody odbyły się w dniach 18-21.12.2014 na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim. W sumie w zawodach wzięło udział 600 zawodników z 113 klubów. Bardzo mocna reprezentacja skierniewickich pływaków wspaniale zaprezentowała klub NAWA Skierniewice odnosząc znaczące sukcesy.

Kacper Perzankowski dość niespodziewanie, ale zasłużenie wywalczył brązowy medal w konkurencji 100m stylem motylkowym, w eliminacjach poprawiając swój rekord życiowy pewnie wywalczył awans do półfinałów z ósmym czasem. W półfinale ponownie Kacper popłynął szybciej od świeżo ustanowionej „życiówki” i wywalczył po raz pierwszy w swojej karierze awans do finału mistrzostw polski seniorów w konkurencji 100m stylem motylkowym, kwalifikując się ex aequo z czwartym czasem. Jak na prawdziwego mistrza przystało najszybciej dystans 100m „motylkiem” zawodnik ze Skierniewic pokonał w finale, a czas 0:52,85 dał Kacprowi trzecie miejsce. Nie wiele do podium zabrakło Kacprowi w rywalizacji również w stylu motylkowym, ale na dystansie dwa razy dłuższym. Ustanawiając wspaniały rekord życiowy, który jednocześnie stał się nowym rekordem województwa łódzkiego, Kacper wywalczył czwarte miejsce.

Krzysztof Jankiewicz, zawodnik który już wielokrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski Seniorów niestety nie mógł wykazać w pełni swoich możliwości. Walczył dzielnie, nie tylko w rywalizacji sportowej zawodów, ale również z chorobą jaka zaatakowała go już w ostatniej fazie przygotowań i również trwała podczas zawodów uniemożliwiając pokazanie pełni swoich możliwości. Pomimo niesprzyjających warunków, Jankiewicz zdołał wywalczyć dwa brązowe medale Mistrzostw Polski w kategorii młodzieżowej. Do medalu wśród seniorów zabrakło mu w konkurencji 200m stylem grzbietowym jedynie 0:00,01. Charakter jaki pokazał Jankiewicz nie poddając się w walkach zarówno z przeciwnością losu jak i rywalami pozwala spokojnie wierzyć, że stojące przed nim zawody z szeregiem kwalifikacji w tym tej najważniejszej do igrzysk olimpijskich są dla niego na wyciągnięcie ręki.

Bardzo udany występ okraszony rekordami życiowymi ma za sobą Marcin Łowicki. Startując w konkurencjach stylu dowolnego Marcin wywalczył szóste miejsce wśród młodzieżowców w konkurencji 1500m stylem dowolnym – dziewiąte wśród seniorów. W konkurencji 200m stylem dowolnym startując w porannych eliminacjach uzyskał drugi wynik, co zaostrzyło apetyty również i na zdobycze medalowe, jednak start w tej konkurencji po raz pierwszy w życiu w finale mistrzostw Polski seniorów okazał się zbyt wymagający i Marcin zakończył rywalizację na szóstym miejscu.

Jakub Kotynia specjalista od stylu klasycznego, kwalifikując się do półfinału konkurencji 50m stylem klasycznym zajął ostatecznie jedenaste miejsce, zaś w rywalizacji na dystansie 200m również stylem klasycznym zakwalifikował się do finału B, w którym zajął trzecie (trzynaste w ogólnej klasyfikacji).

Piąty z naszych reprezentantów, Krzysztof Karwat startując w finale B konkurencji 200m stylem grzbietowym zajął w nim czwarte miejsce.

Bardzo dużym sukcesem zakończył się start naszej męskiej sztafety 4x100m stylem zmiennym. Czwórka naszych reprezentantów – Jankiewicz, Kotynia, Perzankowski, Łowicki, okazała się piątą siłą w Polsce! Przed nimi do mety szybciej dopływali jedynie zawodnicy reprezentujący uczelniane kluby z Katowic, Warszawy, Krakowa i Łodzi.

Zdjęcia udostępnione przez UKS NAWA Skierniewice.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o