Zimowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w pływaniu

0
281

Przez dwa dni (06-07.02.2016), najlepsi pływacy z województwa rywalizowali w Rawie Mazowieckiej o jak najlepsze wyniki w Zimowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Pływaniu.

W zawodach wzięło udział dwustu osiemdziesięciu czterech zawodników wśród nich trzydziestu pięciu reprezentantów UKS NAWA Skierniewice. W przewadze złożona z juniorów ekipa skierniewickiego klubu, zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, sto czterdzieści pięć nowych rekordów życiowych świadczą o postępach młodych pływaków.

Nie zabrakło również i zdobyczy medalowych – tytuł mistrzyni województwa w konkurencji 200m stylem motylkowym wywalczyła Kasia Sarna, Kasia była również trzecia na dystansie 100m również stylem motylkowym. Dwa srebrne medale zdobył Krzysiek Karwat, który był drugi zarówno w konkurencji 800m stylem dowolnym jak i w konkurencji 200m stylem grzbietowym. Również dwa medale, tylko brązowego koloru wywalczył Szymon Dębski w konkurencjach stylu motylkowego, Szymon był trzeci na dystansie 100 i 200m. Jeden brązowy medal przypadł łupem Izabeli Zyga, która dopłynęła do mety na trzecim miejscu w konkurencji 100m stylem klasycznym.