Strona głównaNekrologi Kondolencje PożegnaniaZmarł wieloletni Rektor PUSB prof. nadzw. dr hab. Tadeusz Janusz

Zmarł wieloletni Rektor PUSB prof. nadzw. dr hab. Tadeusz Janusz

- REKRAMA -

Jak informuje Uczelnia Państwowa im. Stefana Batorego w Skierniewicach dziś odszedł w wieku 83 lat zmarł wieloletni Rektor skierniewickiej uczelni prof. nadzw. dr hab. Tadeusz Janusz.

Jego historia ze Skierniewicami rozpoczyna się w 2005 roku, kiedy to z inicjatywy Wojewody Łódzkiego przystąpił do utworzenia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach. Prof. Tadeusz Janusz był pierwszym rektorem powołanym przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego a następnie wybrany na pierwszą (do 2011) i drugą kadencję (do 2015). 

Obecnie PWZS, która stała się wraz z poprzednim rokiem akademickim Uczelnią Państwową im. Stefana Batorego szkoli kadry na wielu kierunkach, a wśród nich: informatyce, ogrodnictwie, kosmetologii, dietetyce, bezpieczeństwie wewnętrznym, finansach i rachunkowości, a także zarządzania.

– W czasie, kiedy tworzono w Skierniewicach uczelnię wyższą było czuć, że to szansa dla miasta. Prof. Janusz w tamtym czasie był wszystkim: organizatorem, prowadzącym, administratorem – mówi jeden z urzędników, który uczestniczył przy powstawaniu uczelni – Sądzę, że właśnie postać profesora oraz to, że dla Niego było to coś osobistego – spowodowało, że Skierniewice mogą teraz szczycić  się uczelnia wyższą.

W imieniu infoskierniewice.pl Rodzinie i Najbliższym Pana Profesora składamy kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE