Strona główna Wiadomości Zmiany w skierniewickim kinie Polonez

Zmiany w skierniewickim kinie Polonez

0

- REKRAMA -

Nowy większy ekran i lepsze nagłośnienie – takie zmiany planowane są w kinoteatrze Polonez jeszcze w tym roku. Na razie w kinie trwają prace remontowe.

 

W kinoteatrze Polonez pojawiły się rusztowania. Malowane są ściany, odświeżane wnętrza, nowego wyglądu nabiera górny hol kina. Placówka wymaga remontu. Przeciekający przez długi czas dach spowodował zniszczenia sufitu i ścian. Ale nie chodzi tylko o konieczny remont, a zaaranżowanie przestrzeni tak, by skierniewiczanie mieli kolejne, ładne miejsce na spotkania i odpoczynek. Korzystają już chętnie z kawiarni na dole kina. Teraz przestrzeń na górze stać się ma ciekawa i bardziej klimatyczna.

Odwiedzający kino zauważą zmiany również po przekroczeniu progu dużej sali kinowej.

– Chcemy zmienić ekran i przysunąć go bliżej widza. Dzięki temu będzie mógł być większy, a to z kolei poprawi efekt dźwiękowy – mówi kierownik kina Piotr Bigos. Dzisiaj, według mnie, dźwięk trochę nam z dużego ekranu ucieka. Jak ekran będzie bliżej  widza, dźwięk będzie mniej tłumiony. Zmienimy też technologie, wymienimy stare, zniszczone kotary. Złożyliśmy wniosek do „Polski Instytut Sztuki Filmowej” i mamy nadzieję, że uda się zdobyć pieniądze.

W planach jest także utworzenie trzeciej sali. Można by ją wygospodarować na górnym holu w sąsiedztwie dużej sali kinowej, po przeciwnej do sklepiku stronie.

– Sala pomieściłaby nie więcej niż 30 miejsc – mówi Piotr Bigos. – Na razie policzymy i przeanalizujemy koszty, i może złożymy wniosek w następnym roku. W tym, nowej sali na pewno nie będzie. Ale już dziś widzimy, że trzecia sali jest bardzo potrzebna. Mnogość pojawiającego się repertuaru powoduje, że gramy seanse nawet o 21.30. To jest za późno na Skierniewice, ale gdy film cieszy się popularnością, a dystrybutor stawia dość ostre warunki, to musimy grać. Trzecia sala to dzisiaj minimum dla kina premierowego, jakim jest nasze kino – dodaje.

Prace remontowe w kinie kosztują około 100 tys. złotych. Ile będą kosztować zmiany na sali kinowej, Piotr Bigos nie chce na razie zdradzać, by nie przekazywać zbyt wielu informacji firmom startującym później w przetargu.

infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version