Strona głównaWiadomościZnaleziono niebezpieczne substancje wybuchowe na Rawce

Znaleziono niebezpieczne substancje wybuchowe na Rawce [WIDEO]

- REKRAMA -

Do tej pory mówiło się o bombie ekologicznej. Teraz nieoficjalnie wiadomo, że to zbyt łagodne określenie. Na terenie dawnych zakładów Rawent znaleziono niebezpieczne substancje wybuchowe.

- REKRAMA -

Do zaskakującego odkrycia doszło podczas wywozu śmieci z trzeciej, ostatniej już działającej do niedawna firmy przetwarzającej odpady na Rawce. O tym, że te odpady są niebezpieczne wiedziano od dawna, jednak teraz okazało się jak bardzo niebezpieczne.

– Od kilku lat prowadziliśmy procedurę związaną z wywozem śmieci z Rawki. Udało się wywieźć około 22 tysięcy ton. Odkrywaliśmy przy tym różne niespodzianki. I taką niespodziankę odkryliśmy i teraz, podczas ostatniego etapu oczyszczania Rawki ze śmieci. Są to bardzo niebezpieczne rzeczy. Po tym co dzisiaj tam zobaczyłem, boję się pomyśleć co mogłoby się wydarzyć gdybyśmy tego nie zrobili. Wiele rzeczy udało się zrobić przez te trzy i pół roku, ale najważniejszą decyzją jaką w tym czasie podjąłem było uwolnienie Rawki od tego wszystkiego – informuje prezydent Krzysztof Jażdżyk. 

Powołany został sztab kryzysowy. W jego skład wchodzą: Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Sprawę bada prokuratura. Na miejsce wezwano specjalistów m.in. pirotechników i chemików z Politechniki Łódzkiej, którzy zajęli się niebezpiecznym znaleziskiem. Prezydent zapewnia, że mieszkańcom Rawki nic już nie grozi.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE