Strona główna Sport Znamy dotacje 2021 na sport w Skierniewicach. Blisko 2 mln zł dla...

Znamy dotacje 2021 na sport w Skierniewicach. Blisko 2 mln zł dla sportowców

1,92 mln zł – taka kwota zasili skierniewickie kluby i stowarzyszenia sportowe w 2021 roku. Właśnie poznaliśmy listę beneficjentów co rocznych dotacji na sport.

Jak co roku kluby i stowarzyszenia sportowe mogły ubiegać się o dotacje na dwóch polach. Na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci do 10 roku życia i powyżej 10 roku życia. W pierwszym przypadku przewidziana kwota wsparcia to 420 tys. złotych, w drugim 1,5 mln złotych.

Przewodniczącym komisji w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej był Jarosław Chęcielewski, zastępca prezydenta odpowiedzialny za sport w mieście. Komisję konkursową do rozpatrzenia wniosków  tworzyli ponadto: Edyta Cieślak – Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Sportu i Spraw Społecznych, Arkadiusz Częstochowski – Pływalnia Miejska „Nawa” Spółka z o. o., Dariusz Skoczylas –Ośrodek Sportu i Rekreacji Spółka z o. o, Joanna Kuśmierczyk – Wydział Rozwoju Gospodarczego, Sportu i Spraw Społecznych oraz Marta Denisiuk – Wydział Rozwoju Gospodarczego, Sportu i Spraw Społecznych. Efekt prac komisji dotacyjnej zatwierdził prezydent Krzysztof Jażdżyk.

Z 1 920 000 złotych, ponad 800 tys. złotych trafiło do klubów piłkarskich. Poniżej prezentujemy łączne kwoty uzyskane przez kluby sportowe działające w mieście.

Nowicjuszem w stawce jest „KS Inverno” z dotacją na poziomie 20 tys. oraz „EMKA Skierniewice” 8 tys.

Dotacje sportowe na 2021 r w Skierniewicach


Dotacje sportowe na 2021 r

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Niezadowolony Skierniewiczanin

Co to jest KS Inverno? i dlaczego od razu dostaje 20 000? Czym się w ogóle oni zajmują?

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE