- REKRAMA -

Strona głównaWiadomościPowiat skierniewickiZnamy wyniki kolejnego naboru w ramach Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych

Znamy wyniki kolejnego naboru w ramach Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych

- REKRAMA -

Zobacz galerię [4]
Zobacz galerię [4]
Są pieniądze z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych dla Powiatu Skierniewickiego. Dwa miliony złotych starostwo otrzymało na przebudowę drogi powiatowej na odcinku od miejscowości Słomków do granicy z powiatem Łowickim” o długości 3,887 km.

W ramach inwestycji nastąpi: poszerzenie jezdni do 6,0 m, ułożenie warstw bitumicznych na całej powierzchni szerokości jezdni, utworzenie obustronnych poboczy ziemnych o szerokości 1,0 m; odtworzenie istniejących rowów obustronnych (w m. Pszczonów doprowadzenie wody opadowej za pomocą wpustów ulicznych) oraz wykonanie zjazdów na działki przyległe.

Dotację w takiej samej wysokości otrzyma Gmina Maków na przebudowę drogi Maków – Maków Kolonia – Wola Makowska.

Środki rządowe pozwolą również na powstanie Centrum Ekspozycyjno – Szkoleniowe Zespołu Parków Krajobrazowych Filia w Skierniewicach przy ul. Nowobielańskiej 61. Będzie to projektowany, nowatorski budynek na planie koła zawierający sale edukacyjno – konferencyjne, pomieszczenia administracyjno – techniczne oraz szatnie i toalety.

W projekcie przewidziano nasadzenia sprzyjające wzmocnieniu bioróżnorodności, ścieżki edukacyjne i rekreacyjne, tablice poglądowe, modelowe instalacje do czynnej ochrony przyrody oraz parking. Centrum będzie dostosowane dla osób niepełnosprawnych i starszych.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE