Strona głównaINFO +Zwykła-niezwykła górka Netflix w Skierniewicach

Zwykła-niezwykła górka Netflix w Skierniewicach

- REKRAMA -

Jeszcze nie tak dawno, bo na przełomie XX i XXI wieku, oglądając nowe produkcje filmowe amerykańskiej fabryki snów, mogliśmy odnieść wrażenie, że wszystko już było. W zasadzie każdy nowy film, zapowiadany jako nadchodzący hit kinowy i kasowy sukces, był mniej lub bardziej wtórny.

Oczywiście było sporo oryginalnych produkcji, co nie zmienia faktu, że producenci zachłyśnięci szybkim postępem technologii, prześcigali się wzajemnie coraz to wymyślniejszymi efektami specjalnymi. Idea zręcznie prowadzonej fabuły zeszła jakoby na dalszy plan. Do czasu aż ktoś wpadł na prosty, ale przełomowy pomysł nakręcenia serialu, ale w sposób zarezerwowany do tej pory dla hitów kinowych. 

I tak oto narodziła się era współczesnych seriali. Zagubieni, Dr House, Skazany na śmierć, Breaking Bad, raz za razem biły rekordy popularności zarezerwowane do tej pory dla kina. Wraz z serialami narodziły się internetowe platformy, takie jak Netflix czy HBO Go, oferujące zupełnie nowy rodzaj rozrywki. Po zachwianiu zasadami rządzącymi Hollywood, szybko rzuciły wyzwanie innemu medium rozrywkowemu – telewizji. Dzisiaj premiery ich nowych produkcji, mają marketing niemal jak filmy dekadę temu. Ci nowi potentaci przemysłu rozrywkowego, doskonale rozumieją podstawowe prawo show biznesu, tak trafnie podsumowane w pewnym starym żarcie, że nawet papier toaletowy wie, że w życiu trzeba się rozwijać. 

Największe platformy VOD po ugruntowaniu swojej pozycji z rozmachem weszły na lokalne rynki rozrywki telewizyjnej. Tutaj oczywiście dochodzimy do clou programu, czyli nowej oryginalnej produkcji Netflix’a „W głębi lasu”. Adaptacja kryminału Harlana Cobena z 2007 roku (o tym samym tytule),  już sama w sobie jest interesująca, a to że została „ograna” na naszym rodzimym podwórku, uczyniło ją królowa rozmów i postów na portalach społecznościowych niemal wszystkich skierniewickich fanów seriali. 

Co właściwie rozpala nasze emocje? Przecież, plener pokazany w serialu, to nie jest nasz wspaniały dworzec czy park, ale zwykła osiedlowa górka. Zastanawiam się nad tym zjawiskiem od kilku dni, ale jedyny wniosek jaki mogę wyciągnąć, to że nie jestem w stanie tego ocenić obiektywnie. Z pewnego prozaicznego powodu. W tle sceny nakręconej na osiedlu Widok widać blok, w którym spędziłem dzieciństwo i dorastałem. Dla mnie osobiście, to zwykła niezwykła górka. To scenografia moim dziecięcych zabaw, która stała się scenografią filmową. Fragment naszego osiedla został kawałkiem wymyślonej serialowej rzeczywistości. To zderzenie fikcji z rzeczywistością, pozwala nam w sposób bezpośredni dotknąć magii kina. 

Co prawda kryminał Netflix’a,  to może nie to samo, co będący już klasykiem polskiego kina film „Znachor”, który również skorzystał ze skierniewickich plenerów. Nie mniej, fakt że filmowcy uwiecznili nasze codzienne widoki w swojej produkcji, to zdecydowanie miłe wydarzenie, które zapewne będziemy kiedyś wspominać, wraz innymi produkcjami realizowanymi w naszym mieście. 

Zobacz galerię [12]
Zobacz galerię [12]

Scena z naszą osiedlową górką była kręcona 11 października 2019 roku. Tak się szczęśliwie złożyło, że moja siostra była akurat w okolicy. Znając moje zamiłowanie do dokumentowania różnych ciekawych wydarzeń z życia Skierniewic zrobiła kilka zdjęć ekipie filmowej. Dzięki temu, mogą Państwo spojrzeć na te serialowe kadry niejako od kuchni. Serdecznie zapraszam. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE