Mieszkańcy Skierniewic,
Czy macie świadomość, że już zaczęliście wydawać swoje pieniądze na duży prywatny biznes pod już nieaktualnym hasłem „UZDROWISKO SKIERNIEWICE”, a obecnie pod nową nazwą „SPA WELLNESS SKIERNIEWICE”
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Po siedmiu latach wydawania naszych pieniędzy Prezydent Trębski przyznał rację opozycji – cytat z wystąpienia Prezydenta : „Uzdrowisko w klasycznym tego słowa znaczeniu staje się powoli przeżytkiem, kojarzy się z minionym ustrojem. Przystąpimy do budowy wellness i spa..”
Nasze Pytania:
- Dlaczego przez 6 lat utrzymywano za nasze kilkaset tysięcy złotych dwa etaty w urzędzie miasta wyłącznie dla spraw związanych z uzdrowiskiem?
- Dlaczego wydano grubo ponad milion złotych na projekty, makiety, wyjazdy zagraniczne Leszka Trębskiego, drogie zagraniczne wystawy i targi?
- Dlaczego większa część miasta została formalnie objęta strefą uzdrowiskową skutecznie ograniczającą rozwój gospodarczy tych terenów?
- Dlaczego mimo głosów rozsądku wskazujących, że wszystkie polskie renomowane uzdrowiska są w kryzysie, miejscowości uzdrowiskowe gwałtownie się wyludniają, a większość uzdrowisk jest w opłakanym stanie ze względu na brak klientów, nie wycofano się z pomysłu?
- Dlaczego już wydano blisko 2 miliony złotych na utopijne pomysły?
- Dlaczego planuje się wydać następne 35 milionów złotych – na zgodnie z ostatnimi deklaracjami Prezydenta – „SPA-WELLNESS”
- Dlaczego Prezydent Trębski chce, aby każdy mieszkaniec Skierniewic dołożył własne 800 zł do ekskluzywnego SPA?
- Dlaczego my mieszkańcy mamy dokładać nasze pieniądze do ekskluzywnego SPA, kiedy 20 kilometrów od Skierniewic w miejscowości Ossa funkcjonuje największy w Polsce obiekt „SPA-WELLNESS”, centrum na ponad 1000 miejsc, jest położone w lesie nad jeziorem, z basenami i pełnym zakresem usług SPA, WELLNESS i szeregiem innych atrakcji (więcej informacji na stronie „www.hotelossa.pl”, a w niedalekiej przyszłości ma powstać podobny obiekt w Mszczonowie)?
- Dlaczego pracownicy urzędu miasta roznoszą ulotki Prezydenta o uzdrowisku, a nie spytano nas o zdanie na etapie koncepcji?
- Dlaczego my mieszkańcy Skierniewic mamy dokładać do dużego prywatnego biznesu, kiedy gmina Biała Rawska nie dołożyła do „SPA” w Ossie ani złotówki?
DLACZEGO?
Może chodzi o wygranie wyborów uzdrowiskowymi hasłami lub o uzbrojenie terenów pod przyszłą deweloperkę, gdy projekt okaże się fiaskiem – co nie trudno przewidzieć, a może chodzi tylko o zlecenie kolejnych projektów za NASZE PIENIĄDZE.
MOŻE JUŻ WYSTARCZY POGRĄŻANIA SKIERNIEWIC DLA CELÓW LESZKA TRĘBSKIEGO ?
Krzysztof Jażdżyk






Rzeczywiście projekt uzdrowiska „zamydlił” oczy wszystkim a odpowiednie „bicie piany” umożliwiło wydanie znacznych środków na projekt-mrzonkę. Zapewne też odpowiednie osoby nabyły już tereny w okolicy.
W mojej ocenie bardziej opłacalne i oczekiwane decyzje to:
– zablokowanie budowy/rozbudowy supermarketów – każdy z nich likwiduje co najmniej kilkanaście rodzinnych firm, zwiększa bezrobocie i niszczy lokalną przedsiębiorczość
– zmniejszenie podatków od nieruchomości dla przedsiębiorców – mamy „warszawskie” stawki, na tym terenie nie mają one zupełnie uzasadnienia
– zmiana formuły SŚKOiW – obecnie jest to święto piwa, kiełbasy, skórzanych kapci i sera górskiego. W tym roku ze względu na drastyczne ceny stoisk – nie było ani jednego jabłka. To KOMPROMITACJA !!!
– wyłapywanie bezpańskich psów atakujących ludzi i inne zwierzęta, wyjaśnienie sprawy pogryzienia kobiety z tego miesiąca oraz przykładnego ukarania chamskiego (jak widzieliśmy w TV) ich właściciela
– wyrzucenie znad zalewu namiotów z piwem a wypromowanie miejsca gdzie można napić się herbaty czy kawy albo coś zjeść. Zasikane ławki obłożone butelkami to fatalna wizytówka, która uniemożliwia wykorzystanie potencjału zalewu.
– promowanie rozwoju nauk ogrodniczych bo tylko tym w zasadzie możemy się pochwalić na świecie
– likwidacja opcji plażowania przy fontannie w Rynku. Widok kocyków i mamusiek z dziećmi okupujących murki i nagich bobasów kąpiących się w wodzie jest tragikomiczny i kompromitujący, czyżby nikt z Ratusza nie wyglądał latem przez okno ?
– stworzenie większej ilości miejsc parkingowych, gospodarka nie będzie się rozwijać w mieście gdzie nie można zaparkować albo koszty parkowania są wysokie. Nie czarujmy się, dochody z parkometrów ledwo pokrywają koszty – czy jest zatem sens ?
… mógłbym pisać dalej o rzeczach bardziej istotnych ale czy po wyborach ktokolwiek będzie o tym pamiętał ? Nie mieliśmy jeszcze urzędników, którzy skupiali by się na pracy dla mieszkańców, ułatwianiu im życia. Oczywiście realnie bo obietnic były już miliony.
Zamierzam na Pana głosować w tych wyborach mając nadzieję, że robię dobrze. Oczekuję jednak nie działania „pod publiczkę” ale kompleksowego myślenia o mieszkańcach oraz zmiany myślenia o supermarketach.
Gdyby nie ten artykuł nawet nie miała bym pojęcia co nasz prezydent wyrabia w NASZYM mieście !
To SKANDAL !!!
Mieszkańcy mają inne potrzeby, a przede wszystkim WAŻNIEJSZE niż ekskluzywne spa i to w dodatku za Nasze pieniądze ! Trzeba się trochę zastanowić, bo jak widać obecna władza kompletnie nie myśli o potrzebach mieszkańców, a wyłącznie o własnych korzyściach.
Zapewne „władza” miała by prywatne udziały w przedsięwzięciu oraz darmowe dożywotnie karnety. Cóż, skoro tak, to pomożemy oderwać władzę od koryta.
Jaro, Agato, skończcie z tą agitką 🙂 bo nawet te same błędy robicie, więc się zdecydujcie na jeden nick. Nie dość, że piszecie u siebie, to jeszcze robicie sztuczne ruch 😉
Również uważam, że pomysł uzdrowiska jest nietrafiony. Jednak czytając powyższy artykuł nie widzę pomysłu Pana Jażdżyka na Skierniewice. To co widzę to wylewanie żali i tendencyjne dyskredytowanie przedsięwzięć obecnego prezydenta. Chyba nie tak to ma działać. Przecież Pan Jażdżyk jest radnym. Doskonale wie co się dzieje w mieście, zna plany i projekty. Po co te pytania? Komu je zadaje i w czyim imieniu? Czy jako radny nie mógł zrobić tego wcześniej?
Kampania ruszyła na dobre. Takim artykułem na pewno Pan Jażdżyk nie przekonał mnie do oddania głosu.
jak bym czytał dzisiejszy wpis pana Rudzika, a może to sam pan Rudzik pisze?
Kolego szanowny, Rudzik nie musi się chować za nickiem, aby tu pisać. Jako jedyny z kandydatów miał cywilną odwagę i pisał pod swoim nazwiskiem na forum skierniewice.naszemiasto i jako edyny z kandydatów nazwał rzeczy po imieniu w dzisiejszym ITS. Po prostu zrozum, że coraz więcej ludzi zadaje sobie pytanie, co robili w Radzie radni bezradni i tyle… I takie sponsorowane teksty tylko utwierdzają ludzi, że radni bezradni nie wiedzą co się w mieście dzieje, a jak wiedzą to nie zrobili (lub za mało) nic, by temu przeciwdziałać. A przecież po to ich wybieramy, żeby kontrolowali, a nie po to, żeby w kampanii mieć pretensje do świata.
sprawdziłam na stronie miasta ile jest tego „uzdrowiska” w mieście. Jest 45%, a to na pewno nie jest większa część miasta. Panie radny – sam Pan uchwalał statut tego uzdrowiska, a teraz KŁAMIE w tak prozaicznych danych?! Renomowane Uzdrowiska w kryzysie i upadają??? Sprawdźcie sami dzwoniąc tam i próbując zarezerwować sobie miejsce na leczenie – nawet prywatnie trzeba czekać kilka lub kilkanaście miesięcy bo jest kolejka oczekujących! Ludzie, jeśli nie wiecie czy uzdrowisko to dobry czy zły pomysł to sprawdźcie sami, w terenie. NIE DAJCIE SIĘ ZMANIPULOWAĆ KŁAMSTWAMI…..
POdpowiadam! A może by tak zamiast SPA dla siebie i innych vipów ,pan prezydent dokończył budowę
DPS-u przy ul. Nowobielańskiej / Armii Krajowej, bo niszczeje od wielu lat. A osoby starsze, schorowane i niepełnosprawne są traktowane w tym mieście jak zbędny balast-( bo cóż to za elektorat?)
Szanowni Państwo
Ponieważ w materiale tym publikowane są ewidentne kłamstwa, pragnę wyjaśnić, że:
1. W Urzędzie Miasta Skierniewice nie ma 2 etatów zajmujących się wyłącznie Uzdrowiskiem
2. Biuro Projektu Uzdrowisko istnieje od 4 lat a nie 6 lat
3. Kierownik tego biura nie zajmował się i nie zajmuje wyłącznie Uzdrowiskiem, co jest wiadome autorowi materiału gdyż uczestniczył w posiedzeniach różnego rodzaju komisji merytorycznych dot. np. zdrowia, ochrony środowiska, geologii.
BARDZO PROSZĘ O NIEWPROWADZANIE LUDZI W BŁĄD.
Naprawdę to, wg mnie chodziło o uzbrojenie terenu i sprzedaż uzbrojonych działek deweloperom.