Prezydent Miasta Skierniewice informuje o rozpoczęciu prac nad Planem Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Skierniewice.
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej jest strategicznym dla miasta dokumentem, mającym wpływ na lokalną gospodarkę energetyczną i ekologiczną. Głównym celem opracowania jest określenie wizji rozwoju miasta w kierunku gospodarki niskoemisyjnej.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
W ramach projektu przeprowadzona zostanie inwentaryzacja emisji CO2 na terenie miasta, pozwalająca określić główne obszary i sektory emitujące do atmosfery najwięcej gazów cieplarnianych. Analizie poddane zostaną najważniejsze sektory – m.in. obiekty użyteczności publicznej, transport, mieszkalnictwo, przemysł i usługi oraz gospodarka odpadami.
W dokumencie wyznaczone zostaną cele strategiczne i szczegółowe służące poprawie efektywności energetycznej. Wyznaczony zostanie także zestaw działań nakierowanych bezpośrednio i pośrednio na redukcję zużycia energii finalnej, redukcję emisji gazów cieplarnianych oraz zwiększenie udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.
Dzięki opracowaniu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej miasto oraz indywidualni mieszkańcy i przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie m.in. na termomodernizację budynków, modernizację źródeł ciepła oraz zastosowanie odnawialnych źródeł energii.
Dokument powstanie w ramach projektu „Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Miasta Skierniewice” (nr POIS.09.03.00-00-148/13) realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013, działanie 9.3. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej – plany gospodarki niskoemisyjnej”.
Pierwsze spotkanie robocze za nami.
W piątek 30 stycznia w sali konferencyjnej urzędu odbyło się, pierwsze spotkanie robocze dotyczące Planu Gospodarki Niskoemisyjnej Miasta.
W obecności naczelników wydziałów: Inwestycji Kubaturowych, Finansowego, Geodezji oraz Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych ustalono harmonogram działań do końca września 2015 roku. O kolejnych etapach prac będziemy Państwa na bieżąco informować.
Spotkanie informacyjne
Wszystkich chętnych mieszkańców, przedsiębiorców oraz organizacje i stowarzyszenia funkcjonujące na terenie miasta zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym opracowywanego Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Skierniewice. Podczas spotkania przedstawione zostaną główne aspekty przygotowywanego dokumentu oraz korzyści dla lokalnej społeczności.
Miejsce spotkania: Urząd Miasta, ul. Senatorska 12 – Sala konferencyjna
Data: 18 lutego 2015 roku
Godzina: 17:30





