17 lutego 2023 roku policjant ze skierniewickiej komendy, wracając do domu po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę samochodu, skutecznie wyeliminuj go z ruchu drogowego. Dzięki szybkiej reakcji i odpowiedniej postawie policjanta, nie doszło do poważnego wypadku drogowego.
Funkcjonariusz, który pełni służbę patrolowo-interwencyjną, zwrócił uwagę na jadące przed nim audi, którego kierujący miał wyraźne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Po zatrzymaniu się w okolicy sklepu spożywczego, policjant uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, blokując jego pojazd. W czasie wolnym od służby, policjant podjął szybką i skuteczną akcję, która uratowała życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Mundurowi przejęli nieodpowiedzialnego 66-latka z gminy Rogów. Jak się okazało miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z przepisami, nietrzeźwemu kierowcy grozi teraz kara dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i kara finansowa. Postawa policjanta na pewno zasługuje na pochwałę, a jego skuteczna interwencja przeciwko nietrzeźwym kierowcom jest przykładem dla innych służb mundurowych.
Wszyscy powinniśmy pamiętać, że jazda po alkoholu to nie tylko zagrożenie dla nas, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.
Ważnym aspektem jest także fakt, że policjant podjął działania w czasie wolnym od służby. Pokazuje to, że służba dla społeczeństwa jest dla niego priorytetem, a nie tylko obowiązkiem. Takie postawy warto doceniać i nagradzać, ponieważ to dzięki nim nasze drogi stają się bezpieczniejsze.
Warto również przypomnieć, że jazda w stanie nietrzeźwości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych w Polsce. Według statystyk, około 20% wypadków drogowych to skutki jazdy po spożyciu alkoholu. Dlatego takie skuteczne interwencje jak ta, której dokonał policjant ze skierniewickiej komendy, są niezwykle ważne i potrzebne.






