- REKLAMA -

„Skierniewicki Wrzesień 1939”

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

1 września w Skierniewicach, jak i w całym kraju odbędą się obchody upamiętniające 76. Rocznicę wybuchu II wojny światowej. Miejskie uroczystości rozpoczną się już o godz. 12:00 na skwerze Inwalidów Wojennych, gdzie pod pomnikiem oficjalne delegacje złożą kwiaty. Następnie władze miasta zapalą znicze na grobach żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku na cmentarzu św. Józefa.

 

Uroczystości upamiętniające rozpoczną się już w najbliższą niedzielę, 30 sierpnia, kiedy to na rynku przed Ratuszem o godz. 16:30, odbędzie się druga odsłona widowiska historycznego – „Skierniewicki Wrzesień 1939”. Inscenizacja będzie odtworzeniem wydarzeń sprzed 76 lat, kiedy to wybuchła Druga Wojna Światowa, a Skierniewice zostały zbombardowane.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Wcześniej bo o godz. 12:00 będzie można za to podziwiać dioramy zaproszonych do naszego miasta grup rekonstrukcyjnych, jak również sprzęt wojskowy, ale także wyposażenie i umundurowanie żołnierzy okresu II Wojny Światowej.

Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na

Google News GOOGLE NEWS
Adam Sobieszek
Adam Sobieszekhttps://infoskierniewice.pl/
Wydawca i redaktor naczelny INFOSkierniewice.pl, od 2010 roku dokumentujący życie lokalnej społeczności. Jako niezależny twórca, od ponad 14 lat rozwija portal, który z pasji do miasta stał się jednym z najważniejszych źródeł informacji w regionie. Wykształcenie w dziedzinie reklamy i multimediów łączy z rzetelnością dziennikarską oraz pasją do fotografii reportażowej. Specjalizuje się w szybkich newsach oraz analizie zmian w przestrzeni Skierniewic. Jego praca opiera się na bezpośredniej, wieloletniej obserwacji miasta i pełnej niezależności redakcyjnej, bez powiązań z dużymi grupami medialnymi.
- REKLAMA -

Więcej artykułów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
- REKLAMA -

Najnowszy artykuł

- REKLAMA -