Ponad 1 milion 700 tysięcy złotych udało się pozyskać Miastu Skierniewice na dofinansowanie wykonanej już inwestycji w ciągu ulicy 1 Maja. Chodzi o realizowane w 2012 roku zadanie polegające na rozbiórce i budowie nowego mostu. Umowa na kwotę dotacji w wysokości 1 705 873,24 zł podpisano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.
Przedmiotem inwestycji była przebudowa istniejącej sieci drogowej – Most na rzece Łupi w ul. 1 Maja, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 705. Odcinek ulicy 1 Maja objęty opracowaniem znajdował się między skrzyżowaniem z ul. Czystą i ul. Sportową, a skrzyżowaniem z ul. Kozietulskiego.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Z uwagi na stan techniczny mostu Inwestor podjął decyzję o rozbiórce istniejącego i budowie nowego mostu. W ramach budowy przebudowane zostały dojazdy i dojścia do mostu oraz instalacje nad i podziemne:
- napowietrzna linia energetyczna z oświetleniem ulicznym,
- kablowa linia energetyczna SN,
- kanalizacja telefoniczna,
- kanalizacja odwodnienia dojazdów do mostu.
Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsza dotacja pozyskana na ten cel. Pierwsze pieniądze do miasta trafiły ze środków Rezerwy Subwencji Ogólnej (1 983 466,11 zł). Po zsumowaniu pozyskanych dotacji okazuje się, że skierniewicki samorząd na inwestycję wartą ponad 4 miliony złotych (4 116 629,22 zł ) z własnych środków wydał jedynie około 427 tysięcy złotych (427 289,87 zł).





