Skierniewicka policja apeluje do kierowców o rozwagę podczas jazdy w okresie zimowym oraz o zadbanie o właściwy stan techniczny pojazdu, w tym między innymi o właściwe ogumienie i dokładnie odśnieżone szyby. Ograniczona widoczność, oblodzona lub mokra nawierzchnia, nadmierna prędkość, brawura, nieoświetleni rowerzyści i piesi w ciemnych ubraniach, to czynniki mające duży wpływ na zaistnienie wypadku drogowego, jednak zasadniczym czynnikiem jest zwykle lekceważenie przepisów ruchu drogowego.
16 stycznia 2015 roku około godz. 12:20 w Miedniewicach doszło do zdarzenia drogowego, gdzie ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca Fordem Ka 37-letnia mieszkanka Skierniewic nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doszło do zderzenia z Fiatem Seicento kierowanym przez 32-letniego mieszkańca powiatu skierniewickiego. Mężczyzna w związku z poniesionymi obrażeniami trafił do szpitala, skąd wyszedł kilka godzin później. Sprawa zakończyła się nałożeniem mandatu karnego na 37-letnią kierującą.





