Upały do Polski dotrą we wtorek 19 lipca, a w środę termometry mogą pokazać nawet 36 st. C. na zachodzie kraju – ostrzegają synoptycy IMGW. W związku z falą upałów Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia. Od południa we wtorek będą obowiązywały w całej Polsce.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – IMGW PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące upału dla całego województwa łódzkiego: obszar: (powiaty): bełchatowski, brzeziński, kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, łódzki wschodni, Łódź, opoczyński, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, Piotrków Trybunalski, poddębicki, radomszczański, rawski, sieradzki, Skierniewice, skierniewicki, tomaszowski, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski i zgierski.
Ważność: od godz. 12:00 dnia 19.07.2022 do godz. 20:00 dnia 21.07.2022
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Przebieg: Prognozuje się upał, temperatura maksymalna wyniesie od 30°C do 34°C, a minimalna od 18°C do 21°C.Prawdopodobieństwo: 80%





