Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza w poniedziałek 4 kwietnia 2016 r o godz. 19.00 do kinoteatru POLONEZ na kolejne spotkanie w ramach cyklu Kino Dla Kobiet. Tym razem odbędzie się pokaz filmu „AKTORKA”.
Ten życiorys to temat na więcej niż jeden film. W latach 60. Polska ją kochała. Wydawało im się, że ma wszystko: karierę, wspaniałe kreacje w popularnych filmach (m.in. „Giuseppe w Warszawie”, „Żona dla Australijczyka”, „Małżeństwo z rozsądku”), miłość, sławę, życie jak z bajki. W 1965 roku poślubiła amerykańskiego dziennikarza, korespondenta „New York Timesa”Davida Halberstama i za nim wyjechała do USA. Byli parą niczym Arthur Miller i Marilyn Monroe…
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Kinga Dębska i Maria Konwicka przedstawiają nam w swoim filmieCzyżewską prawdziwą (na tyle, na ile to możliwe), Czyżewską w Polsce nieznaną. To niezwykle intymny portret kobiety, która za wszelką cenę chciała po prostu grać. Śmierć z powodu nowotworu stała się okrutną metaforą życia aktorki, jakby siły wysysała z niej nie tylko choroba, ale i brak ról. Dlatego też Czyżewska grała do końca swojego życia i to wszędzie, gdzie mogła. Nawet w szpitalu, będąc podczepiona do kroplówki, traktowała ją jedynie jako swój rekwizyt, a gości jako uczestników przyjęcia. Ten film jest analizą bycia aktorką. Film, który przypomina kim była, potwierdza jej talent i przypomina o tym, że pasja jest siłą napędową życia . Reżyserki tym filmem oddają jej należne w naszej kulturze miejsce.
Tłem filmu jest impresyjnie pokazany Nowy Jork, miasto, które Czyżewska uważała za swoją drugą ojczyznę.
opis dystrybutora
REŻYSERIA: Kinga Dębska, Maria Konwicka
SCENARIUSZ: Maria Konwicka
GATUNEK: Biograficzny, Dokumentalny
PRODUKCJA: Polska 2015
CZAS: 71 min
Poniedziałek, 4 kwiecień 2016, godz. 19:00
Kinoteatr POLONEZ, Skierniewice, ul. Wita Stwosza 2/4
Bilety: 15 PLN







