Srebro Bartosza Ponichtery oraz brąz Adriana Prochaski – to zdobycze medalowe podopiecznych trenera Jerzego Gołębiewskiego podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Judo, które odbyły się 2 kwietnia w Kątach Wrocławskich.
Znakomite wieści dotarły do nas z południa Polski. Podczas rozgrywanych w Kątach Wrocławskich Mistrzostw Polski Juniorów, bardzo dobre występy zanotowali Wojownicy, którzy przywieźli do Skierniewic dwa medale. Najlepiej wypadł, walczący w kategorii do 81 kg – Bartosz Ponichtera. Wojownik w drodze po medal pokonał kolejno rywali z Koszalina, Cieszyna, Strzegomia i Krakowa. Przegrał dopiero w pojedynku finałowym z reprezentantem gospodarzy Sebastianem Marcinkiewiczem z Gwardii Wrocław i ostatecznie sięgnął po niezwykle cenny srebrny krążek Mistrzostw Polski. Na medal spisał się także inny wychowanek skierniewickiego klubu – Adrian Prochaska, który wywalczył brąz w kategorii do 100 kg, ogrywając kolejno judoków z Wrocławia i Zamościa. Wojownik uległ dopiero w półfinale i ostatecznie uplasował się na najniższym stopniu podium. O krok od medalu był startujący w wadze powyżej 100 kg Dominik Kroc, który ostatecznie zajął wysokie piąte miejsce. Poniżej klasyfikacja wszystkich startujących zawodników ze Skierniewic.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Klasyfikacja WOJOWNIKÓW – Kąty Wrocławskie
srebrny medal wywalczył w wadze do 81 kg – Bartosz Ponichtera
brązowy medal w wadze do 100 kg – Adrian Prochaska
5 miejsce w wadze do + 100 kg – Dominik Kroc
24 m – w wadze do 66 kg – Kacper Włoderski
32 m – w wadze do 73 kg – Adrian Barańczyk
16 m – w wadze do 90 kg – Damian Paduch
W punktacji medalowej na 21 klubów, które zdobyły medale, WOJOWNIK uplasował się na bardzo dobrym 9 miejscu. W punktacji punktowej na 37 klubów, które zdobyły punkty, WOJOWNIK Skierniewice zajął trzecie miejsce.
Wojownicy tuż za podium w Drużynowych Mistrzostwach Polski
Bardzo dobrze zaprezentowała się również nasza reprezentacja, która dzień później (03.04) rywalizowała w Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Po zaciętej walce ostatecznie uplasowaliśmy się tuż za podium, na czwartym miejscu. WOJOWNICY wygrali dwa mecze z WISŁĄ Kraków 4:2 i AZS Gliwice także 4:2. Przegrali dwa pojedynki z silną Gwardią Wrocław oraz z CZARNYMI Bytom.




