Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty pobicia, a prokurator zastosował wobec nich dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. To wynik sąsiedzkiego konfliktu i jego eskalacji, która miała miejsce 19 maja 2022 roku na terenie gminy Maków.
Wieczorem 19 maja 2022 roku dyżurny skierniewickiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące pobicia mężczyzny i jego żony przez sąsiada na terenie gminy Maków.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 39-letni sąsiad wraz z innym mężczyzną przyszli na posesję pokrzywdzonego małżeństwa i uderzyli ich w twarz. Małżonkowie doznali obrażeń ciała i wymagali pomocy medycznej. Ponadto kobieta była w zaawansowanej ciąży.
Policjanci zatrzymali 39-letniego agresora w jego domu. Był nietrzeźwy. Mundurowi ustalili tożsamość drugiego sprawcy – 30-latka z tej samej miejscowości i zatrzymali go następnego dnia.
21 maja 2022 roku obydwaj sprawcy usłyszeli zarzuty pobicia 31-letniego mężczyzny, a 39-latek dodatkowo usłyszał zarzut uszkodzenia ciała 31-letniej kobiety. Prokurator zastosował wobec obu podejrzanych dozór policji oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.
Jak się okazało, konflikt między stronami miał podłoże o charakterze poglądowym i trwał już od kilku miesięcy.
Podejrzani nie byli wcześniej notowani.





