W miniony weekend policjanci przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Majowy Weekend 2013”. Działania policjantów miały na celu represjonowanie brawurowo jeżdżących kierowców oraz ujawnianie nietrzeźwych użytkowników dróg, aby pozostali kierowcy mogli bezpiecznie z przedłużonego weekendu wrócić do domów.
We wtorek 30 kwietnia od godzin popołudniowych do 5 maja 2013 r. skierniewiccy policjanci prowadzili akcję pod nazwą „Majowy Weekend 2013”. Na ulicach miasta Skierniewic i drogach powiatu skierniewickiego skontrolowali trzeźwość aż 378 kierowców z czego mundurowi zatrzymali 7 osób kierujących pojazdami na tak zwanym „podwójnym gazie”.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Średnia wieku zatrzymanych kierowców to 50 lat. Najmłodszy miał 23 lat a we krwi 1.14 promila alkoholu, najstarszy natomiast 70 latek 2,08 promila alkoholu we krwi.
W ramach tych działań w niedzielę 5 maja, policjanci przeprowadzili akcję „Prędkość” w której ujawniono 64 przypadki przekraczania dozwolonej prędkości na drogach krajowych i wojewódzkich.
W okresie wydłużonego weekendu nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Policjanci interweniowali 8 razy na miejscu kolizji drogowych. Biorąc pod uwagę zdarzenia drogowe minionego weekendu należy uznać, że na drogach powiatu skierniewickiego było bezpiecznie.





